riode 1973-1982. In de daarna volgende ja ren tot 1992 is het aantal senioren bedui dend hoger. Conclusie: het ledenbestand van de junio ren vertoont - in tegenstelling tot dat van de senioren - weinig stabiliteit. De cijfers maken ook duidelijk, dat zich de laatste jaren een structurele verschuiving voor doet in de verhouding junioren - jong ju nioren. Op de oorzaken van deze 'verjon ging' en de consequenties hiervan voor de toekomst kom ik in de afsluitende para graaf terug. Een van de gevleugelde uitspraken van Rob Duis is 'dat jongens uit Zuid niet kun nen voetballen'. Het is natuurlijk maar hoe je het bekijkt en vooral met wie je je wilt vergelijken. Vergeleken met Ajax sco ren we, hoe kan het anders, niet al te hoog in de afgelopen jaren. Tegen andere grote amateurverenigingen kunnen we ons over de volle breedte aardig handhaven. Maar toch ook tegen Ajax, waar jeugdspelers uit het hele land en zelfs van daarbuiten af komstig zijn, is er meer dan eens sprake van een aansprekend resultaat. Bijvoor beeld in het seizoen 1980/81 toen zowel de Al als de BI mooie overwinningen be haalden. Het verslag van de BI vermeldt, 'dat het vertoonde spel een streling voor het oog was.' Henry Bierman, Ronald Gudde, Ronald Holthaus, Nicky Hulscher, Bart Jan van der Jagt, Frans Jansen, Dimitri Kiks, Joris Lanzing, Marcel van de Meent, Erik en Paul Veenhuisen én René Wiersma waren hiervoor verantwoordelijk. Of de sterke Cl, die in het seizoen 1989-90 Ajax uit wist te kloppen. Het spel is soms zo goed, dat sommige jonge AFC-ers het volgende seizoen het alom bekende witte shirt met de rode baan dragen. Voor wat betreft de bovenge noemde Cl geldt dit voor Robert Gehring, inmiddels in het tweede van Ajax te be wonderen. De prestaties De Cl van 1989. AFC-bestuurder Kees Gehring, zelf jarenlang topspeler in de club, mag trots zijn op zijn beide zonen: Bob (links) en Robert (rechts). Zowel Bob als Robert spelen nu voor Ajax en vertegenwoordigen Nederland buiten onze landsgrenzen.

Jubileumboeken | 1995 | | pagina 105