m ISI s' -I ,*9-; ffii* r ■"J V- trf «A. ,r'% Het dappere volhouden van Scheepens, Brass, Bernhard c.s. deze mannen hebben als jongelui over buitengewone or ganisatorische capaciteiten beschikt, bleef niet onbeloond. Bij het ingaan van het seizoen 1897/'98 beschikte A.F.C. over 42 leden. De competitie werd gesplitst met het gevolg, dat A.F.C. slechts 4 tegenstanders kreeg, n.l. Swift II, E.D.O. II, Volharding II en De Germaan. Dit kwam natuur lijk de voetballerij allerminst ten goede, doch men was hier toe overgegaan, om verschillende vereenigingen, die daartoe den wensch te kennen hadden gegeven in de gelegenheid te stellen, zoowel in den N.V.B. als in den A.V.B. uit te ko men. Een rare regeling, maar in dien prillen voetbaltijd ge beurden er wel meer rare dingen. Zoo werd op 23 Januari 1898 A.F.C. - Quick II door A.F.C. reglementair verloren, omdat A.F.C. geen doelpalen op het veld had! VETERANENCOMMISSIE: v.l.n.r. Luc van Mierlo, Arthur Redde ring, Harry Schoemaker, Jaap Pluim (geknield). -f'4. Dit is het zgn. GOUDEN BALLEN-elftal. Gemakkelijk valt te konstateren dat het er meer dan elf zijn. Toch ontbreken er nog twintig. Een ver klaring is noodzakelijk. Een twintigtal jaren geleden kwam Ton v.d. Valk (zie inzet) op het idee een elftal te formeren van spelers die één of meer keren met het eerste elftal van AFC het kampioenschap hadden behaald. Een briljant idee, opnieuw werd een traditie geboren! Inmiddels kunnen vier elftallen (met wisselspelers) opgesteld worden, dat had Ton zelfs in zijn stoutste dromen niet kunnen voorzien. De man in het midden, gehurkt tussen Paul en Rolf, is Henne Boskamp. Hij laat zich gaarne omschrijven als praeses en ceremoniemeester en het was op zijn aandringen dat deze foto werd opgenomen in dit jubileumkatern. Hij heeft gelijk, deze mensen brachten AFC veel eer en roem! Een opsomming van de namen, hoe gaarne ook gedaan, behoort niet tot de mogelijkheden. Een extra katern zou noodzakelijk zijn, bovendien iedereen kent ze toch! 11

Jubileumboeken | 1985 | | pagina 37