Het gedenkschrift dat u hierbij ontvangt is anders dan andere uitgaven die bij jubilea plegen te verschijnen. Maar dat is niet onbegrijpelijk want A.F.C. is óók „anders". En hoe! Ik denk aan de algemene vergadering waarin het Bestuur blijmoedig vertelde dat het de eindjes aan elkaar had kunnen knopen en er geen contributieverhoging behoefde te komen, waarop de leden wèl een contributieverhoging wilden want dan konden wij een „potje" maken de clubbladredacteur die woorden kreeg met medewerkers omdat er zo'n stroom copy binnen kwam, dat hij selectie moest toepassen de aanvoerder van een der zaterdag-elftallen, wiens elftal met de rust 0-4 achterstond, toen naar de kleedkamer van de tegenpartij ging en vroeg: „Kunnen jullie straks niet bij je eigen voor de deur gaan spelen?" de aanvoerder van een der zondag-elftallen, die opgescheept werd met een daverende misgreep van de Elftal-commissie en na afloop tegen dat kneusje alleen maar zei: „Nou kerel, tot ziens hoor; leuk dat je ook even langs kwam." de grensrechter van ons eerste, die de record-nederlaag (13-1 in Alkmaar) had overleefd en terug aan de Amsterdamse borreltafel, zei: „Die uitslag was niet juist; de zevende goal was offside, maar ik heb niet geprotesteerd, want dat kost maar weer geld" de voorzitter, die de competitie-indeling van ons eerste niet juist vond en toen de K.N.V.B. en de pers met protesten bekogelde, ook toen ons eerste met een straatlengte de leiding had een wedstrijd tegen O.S.V., waarin een back van O.S.V. door een „vuur pijl" een van de lampen van de avondverlichting in flarden schoot waarop een A.F.C.-er tegen hem zei: „Doe dat nu niet meer, dat is het enige licht dat wij nog hebben" dat kleine voorhoedespelertje uit een van de lagere elftallen, die in een uitwedstrijd ergens in de provincie van een twee meter lange back te horen kreeg: „Jou zal ik het ziekenhuis inschoppen, klein kreng" waarop dat kereltje bleef staan, zijn aanvoerder riep, naar die twee meter back wees en zei: .Captain, zou u tegen deze vlegel willen zeggen, dat ik particulier verpleegd wens te worden?" 1

Jubileumboeken | 1970 | | pagina 9