De debacle A.R.O.L.-beker, A.C.C. en Schakel lichtpunten 'ÜflHr' Toen mij 25 jaar geleden door de samensteller van het Gouden Boek de uitnodiging bereikte, om een bijdrage daarvoor te leveren, stelde mij dat voor problemen. Dat artikel onder de titel „Wat iedere A.F.C-er behoort te weten", begon dan ook met deze bekentenis: „Het moge eenvoudig en gemakkelijk schijnen voor velen niet zo moeilijk „wezen óók om een vlotte bijdrage uit hun pen of typende vingers te „doen vloeien, wat mij betreft, ik moet eerlijk bekennen, ik zie er tegenop!" Het bezorgde mij toen bij wijze van spreken menige slapeloze nacht. Je club bestond 50 jaar en je had daarvan 26 jaarin 1915 als 23-jarig broekje begonnen een bestuursfunctie vervuld. Je was in lief en leed met die Club vergroeid en onwillekeurig en onbedoeld ben je dan allicht geneigd de glansperioden overmatig te belichten. Daarvoor was ik bang en ik be paalde mij dus mijn zienswijze over het wezen van een amateur-club te geven, een beginselprogram, waaraan ik mij naar beste weten steeds had trachten te houden en waaraan ik ook nu nog geen woord zou veranderen. En nu bij het 75-jarig jubileum gaat het om de donkerste periode die ik als bestuurslid heb meegemaakt. Nog in 1918 en 1919 nam A.F.C. deel aan de wedstrijden om het Kampioenschap van Nederland, waarin wij in 1919 zelfs op een gedeelde 2de plaats met Go Ahead eindigden. In 1920 redden wij het nog met moeite in de 1ste Klas A, waartoe wij bij keuze op basis van de 1920 1925 43

Jubileumboeken | 1970 | | pagina 51