blijkt, hoe vitaal en clubgetrouw hij tot het laatst toe is geweest „Het is allemaal zo lang geleden dat de herinneringen aan het tijdperk 1910- 1915 beangstigend verflauwd zijn. Tot 1910 speelde ik in A.V.V., destijds fel concurrent van A.F.C., welke club echter wegens bloedarmoede werd op gedoekt. Vanzelfsprekend had ik veel contact met A.F.C. gehad, zij het dan als tegenstander, en bovendien speelde ik des zomers mee in het z.g. „Meer- eital", dat uit een combinatie bestond van A.F.C.'ers en A.V.V.'ers met Jan Buys (die toen nog voor D.O.S.B. uitkwam) in de goal. Ik was een goed clubman; toen A.V.V. werd opgeheven, wilde ik eigenlijk maar helemaal met voetballen ophouden. Maar in het Rechthuis, het toenmalige A.F.C.- centrum, werd ik toch overgehaald om mijn afgebroken voetballoopbaan in A.F.C. te vervolgen. Ik heb daarvan geen spijt gehad en ik denk met vreugde en ook met weemoed aan de vijfenvijftig jaar, die ik daarna in het A.F.C.-milieu heb mogen doorbrengen. De start was al veelbelovend. Ik kreeg een plaatsje in het tweede elftal en had de voldoening, dat dit elftal tot een uitzonderlijke prestatie kwam en het kampioenschap van de Reserve Eerste Klasse be haalde, maar dat heb ik al uitvoerig gememoreerd in het Gouden Boek, zodat ik daar nu niet verder over behoef uit te weiden. Het eerste elftal deed het ook weer goed, maar kwam als gewoonlijk net adem tekort om kampioen te worden en het Delftse Concordia wist ons voor Een der eerste ,,botlertochten" (1918) Hier zijn o.a. Gerard (Schaf) Scheepens, I. Galavazi, Pim Fiorani, Piet Vermeulen, Ru Guykens, Moreux, Sijmen Wit, Jan Prent, Wim Galavazi. 29

Jubileumboeken | 1970 | | pagina 37