beiden al jaaaaren lid van A.F.C., Frits Baden en zovelen. Bij die gelegen heden zouden we, als we zo'n ding hadden, de rode loper wel kunnen uitrollen van vreugde. Dan viert het „fluwelen achterhandje" weer zijn glorie. En dan reikt zeer laat op de avond good old Arie Mets op de hem gegeven wijze de prulletjes van prijzen uit. Dan kun je sommigen in de keel kijken van het lachen. Dat zijn feestdagen voor A.F.C. Zonder guirlandes. Dan voelen we onbe wust het betrekkelijke van alle dingen des levens. Dan schudden we de dagelijkse zorgen heerlijk van ons af. Een man mag toch wel wat hebben! Dan genieten wij van het goede der aarde, van het weinige vriendelijke en vredige, dat er in de wereld nog bestaat. De strenge samensteller van dit jubileumboek heeft mij een afgemeten ruimte tot schrijven toegemeten. Ik zou er wel een heel boek mee kunnen vullen. Laten wij naar het eind gaan van dit verhaal. „Keep Smiling" heet de kop. Hoe kunnen wij, behoudens werkelijk droeve omstandigheden, ooit terneer geslagen zijn met zo'n club als A.F.C.? Bekijk nu eens dat fraaie club huis. Goed, het is nog niet helemaal afbetaald, maar daarom is het er niet minder om. leder bezoek van iedere A.F.C.-er of zijn introducée brengt geld in de kassa. Er is eens gezegd: „Hoe meer we hier drinken en verteren, hoe rijker we worden!" Dat is weer een andere spreuk dan die van: „Hoe meer we op eikaars gezondheid drinken, hoe bedonderder we ons gaan voelen". Dat is de goede humor, die past in de geest, die bij A.F.C. leeft. Nee, de rimpels des tijds zijn onze vereniging niet aan te zien. Een gezonde blos en een fiere houding verraadt het plezierige gevoel van jong zijn. Laat ons dat zo houden, doch vergeet in alle omstandigheden nooit die twee merkwaardige woordjes: KEEP SMILING! Goedmoedig, luidruchtig en soms dwaas waren onze avonturen. Onze avonturen zijn verdwenen en worden voor velen de laatste avonduren Maar die herinneringen blijven! Onze herinneringen aan een fijne, spor tieve, aparte en klassieke voetbalclub W. G. M. STAATS 149

Jubileumboeken | 1970 | | pagina 157