ellebogen in wilde werken, noemden we: de voorzitter van de Indring- Commissie. Die vele commissies wekten wel eens onze gevoelens van lichte ironie op tijdens vergaderingen. .Alweer een commissie" zeiden we dan en A.F.C. werd wel eens als volgt getypeerd: 1 A.F.C.-er een klaverjasser 2 A.F.C.-ers een kongsi 3 A.F.C.-ers een commissie Het stugge verhaal gaat dat er zelfs een vrouw geweest moet zijn, die er per se op stónd, dat zij in de Elftal-Commissie kwam Doch we hielden bij alle evenementen en beslissingen ons spreekwoorde lijk optimisme, zódanig zelfs, dat een onzer eens opmerkte: ,,lk moet wel op een bed van rozen liggen, want ik voel de doornen in mijn vlees". En zo was het steeds. Het feit, dat wij in benarde tijden de draad van de glimlach en de humor stevig vasthielden, die blijde ondertoon met dat on wankelbare optimisme, die eminente opvatting hoe ,,lid-te-zijn-van-A.F.C." heeft ons vele keren uit onpeilbaar diepe putten gered. We hadden de moed kritiek op ons zelf te leveren. Deze uitstekende eigen schap, alsmede een klassieke opleiding hebben wij te danken aan die oude ,,gang" als Schaf, Gé Bosch, Jacques van Ooy, Dick Bessem, Jo Wijnand en zo velen. Die naam van vriendenclub dragen wij dan ook met ere en bijzonder genoegen. En menig in de put zittende A.F.C.-er wist flink en krachtig terug te komen, niet in het minst gesterkt door het feit, dat hij zich in zijn voetbalclub zo'n enorm aantal goede vrienden wist. En dat in feite dan ook ondervond. Wij bezitten in en naast de voetbalclub zo vele andere dingen, waarmee men ingenomen is. Het veteranengedoe, de kienavond, het reünistendiner, de steeds terugkomende feestjes, de Zilveren Ploeg, die stijlvolle Nieuw jaarsreceptie met Thomasvaer en Pieternel. Met wensen en liedjes van Bob Wildeboer, opvolger van onze onvolprezen Jaap a Cohen. Deze laatste weer in de voetsporen tredend van BéBé, pseudoniem van Dick Bessem, geestelijke vader van ons trotse clublied. Wij zijn de enige club met een klokkenspel aan het clubhuis. Het kan een voudig niet gekker! Dan denk ik aan de biljartwedstrijden. Tegen H.B.S., Quick (H), C.V.V., U.V.V. of Ajax, Amsterdam. Dan komen in ons prachtige clubhuis „jongens" als Klaas van Rijswijk, Jaap van Eek, jawel meneer, 148

Jubileumboeken | 1970 | | pagina 156