komen wij pas in de belangstelling van publiek en pers als wij uitkomen in de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland. Die wedstrijden schijnt men dan wel volwaardig" te vinden, de wedstrijden in de gewone competitie zelfs als die het etiketje „eerste klassa amateurs" heeft kennelijk niet. En dan zijn er nog een paar factoren die men natuurlijk niet uit het oog moet verliezen. Amsterdam biedt zóveel ontspannings mogelijkheden dat bij slecht weer de publieke belangstelling bij voetbal daarvan onmiddellijk de terugslag ondervindt. Dan moeten wij tenslotte ook niet vergeten, dat het aantal verenigingen enorm is toegenomen, zodat de toch al mindere belangstelling door meer clubs moet worden gedeeld." „Hoe staat de jongere generatie in A.F.C. tegenover het betaalde voetbal? „Ik vind het een beetje eigenwijs om namens de jongere generatie te spreken maar ik wil wel zeggen hoe ik er zelf over denk en ik geloof dat verschillende medespelers er net zo over denken. Betaald voetbal is helemaal niet gek, maar dan moet het ook je beroep zijn en dan moet je dus in dat beroep carrière kunnen maken. Maar ik zou betaald voetbal nooit aan iemand willen aanraden als bijverdienste, als je weet dat je ooit een goede maatschappelijke carrière zou kunnen opbouwen. Wil je een maatschappelijke carrière opbouwen, dan is voetbal een van de prachtigste ontspanningsmogelijkheden, mits je die ontspanning serieus neemt. Dus: trainen, trainen en nóg eens trainen. En op dit niveau is thans A.F.C. waarin tal van jongeren, die zich voorbereiden op hun maatschappelijke carrière een serieuze ontspanningsmogelijkheid vinden. Dan krijg je ook een wissel werking. Ik had het over de sfeer in A.F.C., dat „ongrijpbare" in deze club. Maar toch die sfeer zal altijd beter zijn of goed blijven als de resultaten goed zijn. Ik kan mij persoonlijk niet goed indenken dat het allemaal leuk blijft, als je altijd maar degradeert." „Ons eerste heeft de laatste jaren, dank zij onze kampioenschappen, door heel Nederland getoerd. Van Delfzijl tot Middelburg en van Valkenswaard tot Drachten. En in de eerste klas competities maakt A.F.C. ook de nodige reizen. Hoe is zo over het het algemeen de verhouding tussen de clubs en de spelers?" „Over het algemeen zeer goed. Maar natuurlijk horen wij als spelers veel meer van elkaar dan bestuursleden van elkaar horen. En nu is mij wel opge vallen, dat je overschrijvingen leest van de ene amateurclub naar de andere 131

Jubileumboeken | 1970 | | pagina 139