prijs en dat is dus eigenlijk de basis voor de „sociëteit" geworden. Toen ben ik mij wèl zeer bewust geweest dat bij de verhuizing naar dat nog braak liggende Buitenveldert een clubhuis dus inderdaad: mèt vergunning van groot belang zou zijn. Maar ik heb eerlijk gezegd niet direct gedacht aan een algeheel samengaan van de vier verenigingen. Chronologisch gezien hebben wij dat te danken aan Lou Woudstra (A.C.C.) en Chiel van Driel (A.B.C.). Zij kwa men met het idee, dat er één groot sportpark zou komen voor de voetbal lers, de cricketters en de honkballers en zo zijn wij toen tot elkaar gekomen. En nu is er nog iets merkwaardigs en het is toch wel goed, dat dit nu eens voor de historie wordt vastgelegd. Wij zijn wel op Buitenveldert terechtge komen, maar niet precies op de plaats, die ir. Kohier destijds op het oog had. Want dat was de „hoek" waar nu de korfbalvereniging „Luto" speelt, namelijk Buitenveldertselaan/de Boelelaan. Van dat complex zijn de eerste tekeningen ontworpen en die werden naar Stadsontwikkeling ge stuurd, waar wij te maken kregen met mej. ir. Mulder, die toen stadsarchi- tecte was. Zij was enthousiast omdat wij mensen waren zoals zij waar derend naar voren bracht die niet maar afwachtten, maar zelf initiatief hadden. En zij wees ons toen dat was vooral belangrijk voor honkbal op de terreinen, die dan nu het complex „Goed Genoeg" vormen. Het behoeft geen betoog dat er bijzonder veel moeilijkheden te overwinnen waren en eindeloos met niet te geloven hoeveel instanties moest worden gepraat. Dat Buitenveldert bestond alleen nog maar op blauwdrukken en in september 1960 (dat is dus twee jaar vóór de officiële opening) is Buitenveldert nog zó „niets", dat voorzitter Kappelhoff in de Schakel het nieuwe „Goed Genoeg" als volgt moet omschrijven om de leden althans enig idee te geven, waar wij heen gaan: „Tussen het verlengde van de Beethovenstraat en de Europaboulevard. Beide straten worden doorgetrokken, buigen achter de ringspoorbaan naar elkaar toe en gaan dan een nieuwe uitvalsweg vormen. In de aldus te vormen „delta" achter de spoorbaan komen vijf sportvelden te liggen welke thans officieel aan onze club zijn toegewezen. En toen zei een der oudere leden aan de borreltafel: „Verrek, zeg, had ik ook nooit gedacht dat ik op mijn ouwe dag nog zou emigreren. 107

Jubileumboeken | 1970 | | pagina 115