©aar was een tijd ALSn we aan haar oude kleuren dachten Doorstroomde ons dat warm gevoel, Dat maakte, dat wij alle krachten 's Zondags aan haar ten offer brachten En in het felste strijdgewoel Haar dienden als ons hoogste doel. N01;, dichter stonden wij tegader DIEn oude, lang vervlogen tijden, Die leven voort in onze geest, Een kwart eeuw moge ons ervan scheiden, Als wij ze langs ons heen zien glijden Beseffen wij weer, welk een feest Voor ons die jaren zijn geweest. 23 „Kan het zijn, dat de lier, die sints lang niet meer ruischte,— „die sints lang tot geen harten in dicht muzijn sprak, ,,weêr op eens van verrukking en hemellust bruischte, „en in stroomende galmen het stilzwijgen brak?" (I. da Costa) J)AAR was een tijd, ach, lang geleden, Dat wij met jong, geestdriftig hart, Al onze liefde, kracht en beden Aan onze oude club besteedden, De club, die nood en tijden tart, Ons A.F.C., ons rood en zwart. Als rampen dreigden de oude vlag. Dan kwamen we onze club nog nader, Zooals aan 't ziekbed van een vader Zich het gezin schaart, dag en nacht, En bidt, dat hij genezen mag. TA!E uitingen van angst en beven, Het was „De Schakel" die ze ontving, Ons clubblad, waarin we alles schreven, Weerspiegelend dat warme leven Dat alle leden vast omving En maakte tot één vriendenkring JI1AAR niet alleen na nederlagen Stond ons „De Schakeltrouw terzij, Daar waren ook de blijde dagen Dat wij de zon der zege zagen; Dan keerde 't wispelturig tij En heel 't gezin was trots en blij. Q, Gij wien jeugd nog is geschonken, Gij, die dit leest, spes patriae, Gij, spruiten uit de oude stronken, O, kon 'k in U dat vuur ontvonken, Dat vroeger zooveel wonderen dee, De liefde voor onze A.F.C.! WANT zonder liefde kan niets leven; Die maakt de zwaarste offers licht. Vooruit! De vaan omhoog geheven! Belooft, aan haar Uw kracht te geven En met de geestdrift op 't gezicht Te doen Uw A.F.C.-ers plicht!

Jubileumboeken | 1955 | | pagina 29