DAT schoons verscheen dus in 1946 in de Schakel, het clubblad, dat eveneens in die donkere periode in 1922 werd opgericht en als volgt doordoor Nico Holtzappel begroet werd: D"R is de Schakel, die komt binden, De oude club aan d'oude vrinden, De vrinden van de A.F.C. Daar is de Schakel MAAR in de troos'loos donk're dagen II. een zege drinkt men blij Daar een kroesje melk Fosco der Amstel brouwerij Dat is goed voor elk 's Avonds speelt men dan billart Bij een kopje thee Vond men 't in 't begin wat hard Nu zingt men heel tevreê: Ja, we hebben geen dorst meer We hebben geen dorst meer vandaag Vroeger knobbelden z'een rondje Om cognac met een klontje Of om een glaasje port Nu drinken ze nooit meer bitter De neuzen worden steeds witter Maar ja, ze hebben geen dorst meer Ze hebben geen dorst meer vandaag. is het wonderlijke dit go zult het straks bij de Schakel- poëzie ook bemerken, dat er ten aan zien van humor, ironie of apprecia tie in de loop der decennia niet zo heel veel veranderde. Dit „ze hebbel geen dorst meer" dateert van 1923. Bijna een kwart eeuw later was er niets veranderd, om in de lieve lingstaai van Nico Holtzappel te spre ken: „Plus que ga change, plus que ga reste la même chose". Want in 1946 schreef Wim Staats als welkom aan trainer Dougal in de Schakel: A smoesje with our trainer Alleen voor gevorderden (les 1) Koeie, beste, faine trainer Do'n keertje now your best Leer our boys een beetje headden Pay attention to de rest Laat ze not so brain-loos rennen als een chicken without kop Give us little voetbalhersens Say once: Kom Boys zet him op Kom quick out de second klasse Dat is niks for you gedaan; We stay met a bit more moeite absolutely boven-aan Teach them voorzetjes to geven afgemeten very nice, That de vyand will be beaten any day at any price. Leer that stopperspil to spelen with his other rechterbeen, otherwise he will subietly kicken fine er over heen. Leer Ter Horst good ademhalen for he looks een beetje slow; Teach the players „Yes" te zeggen en niet aigenwais steeds „No"! Disselkoen moet not afraid zijn en not headden naar de bal; Leer de backs een beetje tactic and een clever ,,offside-val", A.F.C. is geen teatotal- and nosmokingvoetbalclub But een little bittle minder and jy make us runner-up! Beste Dougaltje, your taaltje kan nobody goed verstaan; therefore will it now dit keertje with this rime met jou zo gaan Puzzle lekker maar some hours Sure, het Hollands valt wel mee; If you know it, snap you better Troubles bij de A.F.C. Tezamen vormen zij een keten, Wier schakels van geen wijken weten, Die keten kan nog jaren mee, De keten van onz' A.F.C. 'J'OEN alles ons was meegelopen, En overmoed ons had bekropen, Scheen elk tevreden en verblijd, De weelde leek zo licht te dragen Maar zij, die naar het verleden zagen, Dachten soms aan de oude tijd Met weemoed en misschien met spijt 'J'OEN kwamen vreemden bij ons spelen, Kwamen tribunes als kastelen, En hekken als een erepoort, De vlaggen zwierden aan de hoeken Maar d'oude geest was ver te zoeken 't Veld werd een groots en weeld'rig oord, En de terreinknecht droeg een boord Van nederlaag na nederlagen, Waar bleef de aanhang in 't verval? Toen onze toestand zich benardde, Was het weer dl Ouwe trouwe garde, Die bleef, die blijft en blijven zal, De oude garde staat steeds pal! ■WIE voelt niet door zijn lichaam varen De CLUBLIEFDE, die vroeger jaren Onfeilbaar altijd wond'ren dee' Vooruit! Je schouder dan d'r onder! Je kop d'r voor, en geen gedonder! De ketting strak! Vooruit er mee! Daar gaat-ie! Voor de A.F.C.! 12

Jubileumboeken | 1955 | | pagina 18