tot rust te brengen. A.F.C.-schare aangetroffen. Groot feest AmsterdamDuisburg- afgevaardigden ontmoet. Naar K(amer) K(oophandel) getroffen. Eerst na algeheele bestorming binnengedrongen. Voetballend HollandDuitschland aanwezig. Receptie aan onze tafel. Schaf en Galli naast elkaar handen drukkend. Stradmeijer kreeg een gevoel van verstandsverbijstering, en sloeg alsmaar op zijn voorhoofd. Finale muziek „geen club in Holland, die A.F.C. kan slaan". Geheele zaal lied meezingend! Tableaux. Steeds verder (wat zal je den geheelen avond thuis doen Talrijke gele band en andere snorders in de vreugde laten meedeelen. Met melkboer thuis. Vol daan. Mooi. Volgende Dinsdagavond naar Leiden. Protest T.O.G. Galli verdedigde Prof. Snap per's standpunt met eere. Kreeg toch (niet TOG) ongelijk. Verloren. Sombere stem ming, zenuwen. Het ergste voor Galli, die in deze gelegenheid zoo enorm gewerkt heeft. Tragische terugtocht. Dan maar beslissingswedstrijden. Nu of nooit. A.F.C. D.E.C. Op tribune met Hofmann en Bayer. Kalm spelletje eerst. Toen Lungen een schuiver: 1 0. Brullen het kan, het moet. Rust. Heibel in de kleedkamer. Zenuwen, anders niets. Na rust, vrije schop. Ik dacht, dat Charles zou gaan schie ten, maar ze namen alweer midden uit. 20. Mijn hoofd stond scheef op mijn romp. Ondenkbaar I Nic Neseker wond boven zijn oog. Ik bij hem in de kleedkamer. Don derend gejuich boven mijn hoofd. „Wacht 'n moment, Nic, ben direct terug." Vloog naar buiten. Viel bijna bewusteloos. Geen 3—0, maar 2—1Terug naar Nic. Ik nog beroerder dan hij. Dokter gekomen. Ik weer op de tribune. De Omega-klok bij Ajax liep achteruit. Het duurde eindeloos. Een fluit. Einde. 2—1 gewonnen. Ik stak mijn cigaret verkeerd in mijn mond I Goed zoo, jongens, jullie hebben je geweerd, met Lungen, Stradmeyer en Haax- man aan het hoofd. Voor Nic. Neseker had deze schoone overwinning nog een onaangenaam nasleepje, daar zijn wond nu niet bepaald pijnloos gekramd werd. Jammer, dat jou dat nu juist moest treffen. Dank aan Piet Doets voor zijn onmid dellijke assistentie. Nu ik dit zit te schrijven, ben ik rustig, maar wanneer ik aan A.F.C.Hollandia a.s. Zondag denk, begint mijn potlood te trillen en beginnen mijn gedachten te beven. Ik moet ophouden, want de dokter komt. Degene, die dat opgepompte stukkie leer uitgevonden heeft, weet niet, wat hij ge daan heeft Wel, ook in Wormerveer werd gewonnen met 21 en we waren „binnen". De terugreis was een triomftocht. Honderden supporters hadden ons vergezeld en toen we in Wormerveer den trein naar Amsterdam namen, bleek deze trein bevolkt te zijn door juichende Blauw-Wit supporters, die in Alkmaar gezien hadden dat Blauw Wit door een 41 overwinning op E.D.O. in de eerste klasse bleef. De reis was een ware triomftocht van voetballend Amsterdam. 58 "ELK

Jubileumboeken | 1945 | | pagina 70