vz kwamen op den terugtocht pas los. Enkelen zijn toen gewoon in elkaar gestort I Volgenden Zondag weer naar Zaandam. Een mooie Zondag, echt om eens lekker uit te rusten. Kampioenswedstrijd om de laatste plaats. A.F.C. II moet winnen, mocht gelijkspelen. Z.F.C. II maakte een verschrikkelijk buitenspeldoelpunt en het was en bleef 10. Ik kreeg het op mijn maag, voelde mij niets lekker. Maar Jaap van Nek, de flinke captain van het tweede, had medelijden en loste een vreeselijk werkmans schot, dat in het net taterde. 11. Einde I Nu wisten wij nog niets. Wat had R.C.H. II gedaan Een zenuwgang naar Koopman. Een gillende telefoon uit Haarlem. De uitslag I Het wachten was ondraaglijk. Ik kreeg een gevoel of al het bloed uit mijn lichaam liep. Toen een snerpende schreeuw „R.C.H. verloren" (ook prettig voor die Haarlemmers). Ik, wij, stonden op ons kop. Het tweede gered Ik wou lachen huilen, drinken, feliciteeren en zingen tegelijk. Het leek of wij kampioen waren. Volgenden Zondag, vervolg van den cursus: „Hoe wordt men zenuwlijder?" (Ik heb het diplo ma al in mijn zak). Zeeburgia A.F.C. Gietregen, modder, mise rabel weer, slecht veld. Veel publiek. Na vijf minuten 10 voor. Goddank I Even later 11. Hofmanndruppels. Strafschop ge mist. Koud zweet en regen op mijn voorhoofd. Schuiver van Lungen in den hoek. 2I.Hoop. Minuut na rust door Charles 31. Rustiger. Een verwoed Zee burgia. Slingers. Gillend Publi- kum. Plotseling 32. Beverig op horloge gekeken. Nog acht minuten. Een zacht rollertje. Haaxman vergat te keepen 3 3. Ik kan mij nu precies voorstellen, wat het is een plotselinge beroerte te krijgen. Alles verloren. Zeeburgia veel sterker. Ik voelde mij wegglijden in een diepen afgrond. Dorst niet meer op het uurwerk te staren. Dan plotseling Lungen, de eeuwige Lungen, alleen keeper nemend, naar links zwenkend. Een boogballetje, precies daar gericht, waar de redding van A.F.C. lag. Bom, in het net. 43. Een droomgoal. Ik viel van het tribuneplankje, gilde, brulde, sloeg, was totaal dwaas. Einde. Dank je wel, jongens, merci Charles I Volgenden Zaterdag. Wedstrijd achter groene tafel. Protest Z.V.V. Ik stille getuige. Alleen hooren, niets mogen zeggen. Een verschrikking. Eerst A.F.C.-getuigen, daarna scheidsrechter. Galli, Stradmeyer en Selles, in wachtkamer gevonden, hevig smoe zend met Rapiditas-menschen, over gemeene strafschop. Ik ook praten, alsmaar praten. Deur open. Commissielid binnen. Protest aan A.F.C. toegewezen. Ons viertal totaal krankzinnig. Vergeten iemand te groeten. Trap afgedanst, blootshoofd in Kal- verstraat. Op de trap enthousiasten donateur Hogervorst ontmoet. Ook gek. Galli in zenuwvaart naar Amsterdam-Duisburg diner. Wij heel Mokum afgebeld. A.F.C. speelt 00 tegen Z.V.V. en Stradmeyer heeft alweer voor een nulletje gezorgd (zei je wat, Stradje?). Talrijke etablissementen bezocht om de opgekropte zenuwen _M- 57

Jubileumboeken | 1945 | | pagina 69