kuiten blijkbaar stijf geworden, want het werd een zwarte dag. De elftallen boekten een gezamenlijke score van... 3—52 1! Het eerste verloor met 13—1 van Alcmaria Victrix, de grootste nederlaag ooit door A.F.C. 1 geleden. Doch ook toen verliet de humor ons niet, want bij de borrel in „Sandeman" zei Willy Brusse met een effen gezicht: „Ja, t was niet heelemaal zuiver. De zevende goal was geheid off-side, maar ik heb maar niet geprotesteerd, dat kost zooveel geld Eerst in den zeven tienden wedstrijd (A.F.C.Hollandia 53) kwamen we in veiligheid. 1929 1930 werd een heel moeilijk jaar, speciaal voor het Bestuur, dat voor vrijwel onoplosbare moeilijkheden kwam. De obligatieleening verviel en de huur van de ter reinen liep af. Vrijwel het geheele jaar vonden besprekingen plaats, dien tenslotte alle gunstig voor de vereeniging afliepen. Verder degradeerde het derde elftal weer naar de reserve 3e klasse en zat ook het 1ste weer leelijk in de verdrukking. De terugkomst van Tony Knopper uit Indië had een stimuleerende uitwerking hij ging zoo van den boottrein naar het Bloemendaal-veld en op den dag dat ons aller Piet Vermeulen ons ontviel, zette A.F.C. met een 32 overwinning in Bloemen- daal haar succesvolle eindspurt in. Al deze tegenslagen hadden niet kunnen verhin deren dat ons 7de Lustrum in de echte A.F.C.-sfeer herdacht werd. Het was voor velen een vermoeiende driedaagsche geweest I Een jaar zou volgen dat, wat de gang van zaken op het groene veld aangaat, slechts vergeleken kan worden qua spanning en opwinding met het eerste jaar in I B. We begonnen ongekend goed en stonden na 5 wedstrijden met 8 punten boven aan De volgende tien wedstrijden werden verloren. Het was weer zoover. Het werd het jaar der protesten: A.F.C.West Frisia werd verknoeid door een invaller- scheidsrechter, die zich niet fit voelde en waarvoor een onderzoekcommissie zou wor den benoemd. A.F.C.Z.V.V. eindigde in een 01, doch de goal van Z.V.V. was wel zoo verschrikkelijk hands geweest, dat we onmiddellijk protest aanteekenden. Een paar weken later had A.F.C.T.O.G. een zeer interessant spelregelgeval, dat be trekking had op „inloopen bij een strafschop" en dat wekenlang de gemoederen van de sportwereld in beroering hield. Han Hollander vertelde in zijn radiopraatje, dat hij het met T.O.G. eens was; Groothoff vertelde in „De Revue der Sporten" dat Dr. Snapper, die A.F.C.T.O.G. gefloten had, gelijk had. Enfin, iedereen en alles bemoeide zich er mee en het eind van het lied was, dat A.F.C., D.E.C., Hollandia en T.O.G. in een halve competitie moesten uitmaken, wie het „genoeqen" zou sma ken, degradatie-wedstrijden te mogen spelen. We begonnen met D.E.C. te kloppen op het Ajax-terrein en moesten toen naar Wormerveer (neutraal terrein) tegen Hollandia. Het waren opwindende weken voor A.F.C. ledereen trilde van spanning: Willy Brusse heeft die periode in De Schakel als volgt beschreven: Lid van A.F.C. te zijn, is lollig. Dat denk je tenminste. De zenuwspecialisten zullen met het bestaan van ons clubje wel het meest zijn ingenomen. Er zullen op het mo ment werkelijk slechts weinig A.F.C.-enthousiasten rondloopen, welke nog geheel normaal zijn. Het begon in begin April. „Met z n allen naar de Zaan om het derde kampioen te maken Het zou leuk zijn een kampioen te hebben in dezen beroerden tijd. Maar jawel. Z.F.C. Ill maakte drie goals en wij slechts één. Weg illusie. De zenuwen 56

Jubileumboeken | 1945 | | pagina 68