Met deze accomodatie zal geen enkele overdekte zitplaats voor het publiek dispo nibel zijn en A.F.C. zal derhalve ver ten achter staan bij de andere 1ste klasse wes telijke vereenigingen. Een groot gedeelte van het nu eenmaal op dit punt verwende publiek, zal terugschrikken ons veld te bezoeken. Bij enkele zeer belangrijke wedstrijden zullen wij wellicht „uitverkocht zijn, doch op een groot aantal vaste bezoekers zal men niet kunnen rekenen. Voor dezen goedkoopen opzet is toch nog een bedrag van ƒ28.000. noodig. Hiervoor zal een rentegevende geldleening moeten worden uitgeschreven, waarvan de plaatsing, gelet op de kleine inrichting, ons al uiterst moeilijk lijkt. Bestuursvoorstel. Het Bestuur stelt voor het doen bouwen van een overdekte tribune, plaats biedende aan ongeveer 1500 personen, waar onder aan te brengen kleed- en waschkamers. Verder het bestaande clubhuis in te richten als woning voor terrein knecht en bestuurskamer. Voor dezen opzet is circa 60.000.noodig, d.i. dus 32.000. meer dan voor de goedkoopste verhuizing, doch daartegenover staat, dat de recette 2.500.per wedstrijd meer zal kunnen bedragen. Dit bedrag, tot onderstaande voorwaarden, lijkt ons gemakkelijker te verkrijgen, alhoewel de moeilijkheden hieraan verbonden, ook nog zeer groot zullen blijken te zijn. De overdekte tribune zou dan op het nieuwe terrein achter de banken komen te staan, en zal toegankelijk zijn voor de leden, die een aandeel in de leening nemen, t.w. van 1.000 recht gevende op 4 logeplaatsen; van 500— 2 gereserveerde genummerde tribuneplaatsen; van 250.— 2 tribuneplaatsen. Deze aandeelen zijn niet rentegevend; jaarlijks wordt 1/10 uitgeloot, zoodat verschil lende leden reeds na één jaar de door hen gestorte gelden terug ontvangen, zonder nochtans het recht op hun plaatsen te verliezen. De leden, die geen aandeel nemen, hebben dus alleen recht tot een zitplaats op de banken en niet een op de overdekte tribune. Overdracht van het aandeel is mogelijk bij overlijden en verder in uitzonderings gevallen, waarvan de beslissing ligt bij de Alg. Vergadering. Aangezien wij betwijfelen, dat het geheele bedrag van 60.000.— aan deze niet rentegevende aandeelen zal worden geplaatst, zal een hypothecaire obligatieleening van ongeveer 6% voor het ontbrekende bedrag moeten worden uitgegeven. Wij ontkennen niet het onaangename van opzet, n.l. dat een zeker gedeelte minder kapitaalkrachtige leden zich met een zitplaats op de onoverdekte banken tevreden moet stellen. Bij een kleineren opzet zal dit evenwel ook het geval zijn, terwijl niet over het hoofd moet worden gezien, dat, zoodra het bedrag is afgelost het geen mogelijk reeds na 10 jaar het geval zal zijn de tribune voor alle leden toegankelijk wordt. Wij dienen echter zorg te dragen, dat wij onze financieele verplichtingen zullen kunnen naleven, jaarlijks toch zal een groot bedrag aan aflossing en rente benoo- digd zijn. Eventueele op- of aanmerkingen zullen wij gaarne nog voor de Alg. Vergadering 48

Jubileumboeken | 1945 | | pagina 58