v T>-! Gelukkig zegevierde het gezonde verstand al spoedig in Amsterdam de „revolutie" werd afgelast en de rust keerde spoedig weer. Ook ten aanzien van de voetbalpolitiek was het A.F.C.-bestuur diligent. Wij schreven reeds, dat A.F.C. zich vóór het plan Jan v. d. Berg verklaard had. Toen de zaak niet opschoot, besloot ons bestuur handelend op te treden en richtte zich in Maart 1919 met de volgende circulaire tot de in 1 B spelende vereenigingen: „Ingevolge het tusschen de A- en B-vereenigingen getroffen compromis, werd het tijdstip tot vermenging overgelaten aan het N.V.B.-Bestuur. Zooals U bekend zal zijn, waren de tijdsomstandigheden oorzaak, dat verleden jaar niet kon worden vermengd. Den 7den Maart j.l. verzochten wij het Bondsbestuur ons te berichten, of die omstan digheden ook dit jaar nog de vermenging in den weg stonden. Hierop ontvingen wij het antwoord, dat het bepalen van bedoeld tijdstip zal worden overgelaten aan het nieuwe Bondsbestuur, hetwelk op de a.s. Alg. Vergadering, vermoedelijk medio Juli, zal worden gekozen. Alhoewel wij de vermenging niet verstaan en het thans door het Bondsbestuur ingeno- nomen standpunt in het midden willen laten, meenen wij toch U er op attent te moe ten maken, dat als gevolg hiervan de vermenging ook het a.s. seizoen niet mogelijk zal zijn. Gelijk U bekend is werd indertijd de bepaling ge maakt, dat alleen die vereeni gingen in aanmerking kunnen komen, welker terreinen, wasch- en kleedinrichtingen -voldoen aan de eischen, hier voor aan de Westelijke eerste klasse vereenigingen gesteld. Zoodra het nieuwe bestuur gekozen is en tot vermenging zal zijn beslo ten, zal wederom een speciale ter reincommissie moeten worden be noemd, teneinde te onderzoeken welke vereenigingen in het geheel niet voor vermenging in aanmer king komen en welke verbeteringen aan terreinen etc. door andere B- vereenigingen nog moeten worden aangebracht. Wanneer de Commissie snel werkt, v- zal zij einde Augustus met haar werkzaamheden gereed kunnen zijn. Den vereenigin gen, welke wel voor vermenging in aanmerking komen, zal, behoudens de enkele verbeteringen, welke zij nog zullen moeten aanbrengen, de tijd ontbreken, gesteld nog, dat zij over de hiervoor benoodigde gelden beschikken, bij den aanvang van de competitie begin September, aan de gestelde eischen te hebben voldaan. Verschillende B-vereenigingen, zullen als gevolg hiervan naar de 2e klasse moeten verhuizen. Groote teleurstelling zal hierdoor worden gewekt. 44

Jubileumboeken | 1945 | | pagina 54