kende, die zich Zondag j.l. op het Ajax-terrein heeft gewaagd, heeft bij die gelegenheid VERLOREN: twee middenhandsbeenderen drie halswervels een stukje ellepijp een stuk twaalfvingerige darm een linkeroorlel een alvleeschklier drie vingerkootjes twee middelvoetsbeenderen een halve onderkaak en een ravenbekuitsteeksel. Tegen hooqe belooninq terug te bezorgen bij PNEUSODOMICUS tijdelijk verblijf houdende „Wilhelmina Gasthuis" Amsterdam. En, ironie van het lot, Kooij, Delsen en de Natris, die voor den aanvang broederlijk gekiekt waren, als de nieuwe spelers voor het Nederlandsche elftal, konden na afloop vacantie nemen van den N.V.B. Nog één wedstrijd teqen Go-Ahead uit, restte, welke met een 22 uitslag eindigde. En met 9 punten uit 8 wedstrijden eindigden we als Nr. 3 in deze sensationeele kam pioenscompetitie. Het seizoen 19181919 had ons eer en roem, nieuwe populariteit en flink wat geld in de kas gebracht. Ook intern was het een interessant seizoen, waarin zich heel wat afspeelde. Door de steeds grooter wordende duurte stelde het Bestuur een matige contributie- verhooging voor. Het voorstel werd door een oppositie, die oppositie quand même wilde wezen, zoo bestreden, dat het bij de stemming verworpen werd. Schaf schorste de vergadering, omdat het bestuur zich wilde beraden. Zwaar werd er tijdens de pauze gedebatteerd en toen kreeg Fred Sabelson een „brain wave". Toen de ver gadering heropend werd, vertelde hij, dat de accoustiek in de zaal zoo slecht was dat de tegenstanders het voorstel niet hadden begrepen. En waarachtig, Fred wist het zoo te draaien, dat er overgestemd werd, waarbij het Bestuur zegevierde. In November 1918 had Duitschland gecapituleerd en de republiek uitgeroepen, het geen ook in ons vaderland repercussies had. Het was woelig in Amsterdam en de Burgemeester riep de goedwillende burgers op tot het vormen van een burgerwacht. Ajax en A.F.C. wilden niet achterblijven en begrepen, dat een beroep van de grootste voetbalclubs op de Amsterdamsche jongelui niet onbeantwoord zou blijven. In de Amsterdamsche ochtendbladen van 15 Nov. 1918 verscheen de volgende advertentie: Voetballers van Amsterdam Zij, die sympathiseeren met het plan van den Burgemeester tot het vormen van een Burgerwacht, worden verzocht zich nog heden (Zaterdag) 's middags van 15 en 's avonds van 810 uur aan te melden in „De Nieuwe Karseboom", Amstelstraat (bovenzaal 2de etage) alwaar onderstaand Comité zitting heeft: J. Ph. Geerlings, bestuurder Ajax J. H. Bergmeijer, voorzitter A.V.B. J. A. Wijnmalen, bestuurder A.V.B. J. J. Grootmeijer, secretaris Ajax G. N. Scheepens, voorzitter A.F.C. J. C. A. van Ooij, secretaris A.F.C. John Coucke, bedrijfsdirecteur Sportpark. 43

Jubileumboeken | 1945 | | pagina 53