B ben voor de twijfelachtige eer als lastige outsider te fungeeren bedankt en door een verdiende overwinning op het gevreesde Go-Ahead getoond, dat zij met een onder geschikte positie niet tevreden zijn, doch heel veel ambitie bezitten voor de Gouden Plak. We spraken voor den aanvang verschillende Deventenaren en ontmoetten ook hier datzelfde vertrouwen in eigen kracht, wat we bij A.F.C. aangetroffen hadden. Die rood- baatjes zullen 't ons wel lastig maken, dat is gewis, maar winnen doen we toch wel. Het Deventer elftal was door een groot aantal getrouwen vergezeld, hetgeen bleek uit 't enthousiaste gejuich dat opsteeg, toen de Koekenieren binnen de lijnen verschenen. Doch toen daarop Kooij en z'n mannen hun entrée maakten, daverden de toejuichingen van alle rangen en vooral de A.F.C.-coterie midden in de overdekte tribune roerde zich aanstonds geducht. Die A.F.C.-aanhangers overtreffen in hun aanmoedigingen alles wat we op dat gebied beleefd hebben. Zij houden van hun A.F.C. als een moeder van haar kind en 't kind vaart wel bij die koesterende liefde". Tegen Ajax werd gelijk gespeeld 11, tegen Be Quick eveneens 0 0, van N.A.C. met 20 gewonnen en zoo stond A.F.C. na 4 wedstrijden om het landskampioenschap als volgt: gesp. 4 gew. 2 gel. 2 pnt. 6 voor 4 tegen 1 Eén goal tegen na alle kampioenen (Ajax, Be Quick, Go-Ahead en N.A.C.) éénmaal ontmoet te hebben. Een mooier resultaat voor het trio Börnemann-Doets-Vis was niet te bedenken Zouden we dan kampioen van Nederland kunnen worden Alles wat A.F.C.-er was en zich A.F.C.-er voelde, leefde als in een roes. Toen kwam de reactie: Be-Quick klopte ons thuis met 32, nadat we met 2 1 hadden voorgestaan. Nog was er kans, toen we N.A.C. uit met 1 0 sloegen, doch Ajax onze oude concurrent, zette ons den voet dwars en met 2 0 zagen we in de Meer de gouden plak aan den hori zon verdwijnen. Ja.die wedstrijd in de Meer I Begonnen met, zooals gewoon lijk 2X11 spelers, geëindigd met 17 spelers; Biere met de blanke sabel, Grootmeijer met een als revolver vermomde pijp en ruw geschat: op iedere tri bune 25% van de dankbare toe- schouwers aan het bakkeleien I En dat alles, omdat Toon Kooij en Delsen, die dat jaar naar Ajax overgegaan was, elkan der iets onaangenaams zeiden. Kleine oorzakenEen der spcrtperiodieken nam hetvolgen- de entrefiletje op: Ondergetee-

Jubileumboeken | 1945 | | pagina 52