porters begeleidden ons, doch noch de snelle rushes van Wim Welsch, noch het intelligente spel van Toon Kooy, noch het fameuse doelverdedigen van Börnemann mochten baten 't Gooi won met 10 en voor de zooveelste maal greep A.F.C. er naast. Dit was voor de vereeniging een zware slag: Ajax, de Spartaan, V.V.A. en Amstel promoveerden, A.F.C. zou blijven in een afgeroomde tweede klasse, die den naam tweede klasse eigenlijk niet mocht dragen. Schaf Scheepens was in die spannende weken als voor zitter grootsch. Iedere week ontvingen de spelers ieder een privé-schrijven van onzen voorzitter, waamede Schaf dus de „primeur" van mentale concentratie, waarschijnlijk onbe wust, gehad heeft. Na de teleurstellende 21 nederlaag tegen Feijenoord en voor den beslissenden wedstrijd tegen 't Gooi ontvingen de spelers het volgende schrijven: „Doel van dit schrijven is U te troosten en aan te moedigen na den reuzenpech in den wedstrijd tegen Feijenoord, welke wedstrijd A.F.C. behoorde te winnen, althans gelijk te spelen. Gij hebt allen zonder onderscheid hard en flink gestreden en gij verdient daarvoor onzen dank en hulde. Houdt goeden moed, en speelt a.s. Zondag Uw laat- sten promotie-wedstrijd tegen 't Gooi te Hilversum met hetzelfde enthousiasme en ik ben overtuigd dat gij zult winnen. Ik behoef U het enthousiaste „op-den-bal-en-man-zitten" van 't Gooi niet nog eens in herinnering te brengen; gij weet het allen, er moet. evenals te Schiedam en Zon dag l.l. in het Stadion, dadelijk dus flink gestreden worden voor iederen duimbreed grond. Uw spel van Zondag was inderdaad in alle opzichten bemoedigend, ware deze vorm het geheele seizoen vertoond, dan was A.F.C. reeds Ie klasser en behoefde niet nu nog promotie-wedstrijden te spelen. Wees dus niet ontmoedigd na den tegenslag van l.l. Zondag, denkt niet, wij hebben altijd zoo'n pech, wij komen er weer niet, want dat zou Uw spel zenuwachtig of lusteloos maken. Toont Uwen trouwen aanhangers die zoo zeer met U medeleven in den strijd, dat gij den moed niet hebt opgegeven. A.F.C. heeft immers het doelgemiddelde voordeel En 't Gooi en Feijenoord beide één wedstrijd meer Werkelijk onze kansen zijn nog de beste. Gij verdient een plaats in de Westelijke Ie klas en velen zijn met mij van oordeel, dat gij deze ook zult verwerven, indien weer zoo direct flink wordt aangepakt als l.l. Zondag. Komt jongens, zet de tanden nog eens op elkaar, draagt er voor zorg, dat gij a.s. Zondag uiterlijk half 12 in de allerbeste conditie present zijt in de Vestibule Centraal Station. Trein vertrek 11.48. Gij kunt ervan verzekerd zijn, dat zeer vele trouwe A.F.C.- aanhangers U zullen vergezellen en niet zullen nalaten, U vanaf het begin tot de laatste seconde aan te moedigen in den zwaren strijd welke U wacht. Komt vooral op tijd, want 't belooft zeer druk te worden Bedenkt het nog eens.- „Eind goed, al goed". Veel succes lui en een stevige poot van G. N. SCHEEPENS, Voorz. 37

Jubileumboeken | 1945 | | pagina 45