kwam eens bij zijn dokter en zei: „Dokter, ik zou zoo graag 100 jaar worden. Hoe moet ik dat aanleggen?" „Wel" zei de dokter, „vertelt U mij eerst eens hoe U leeft. Rookt U „Neen dokter, Nooit" „Drinkt U „Geen druppel dok ter". Goeie hemel, waarom wilt U dan uitgerekend 100 jaar worden Waarmee ik maar zeggen wil, dat er voor A.F.C. toch eigen lijk ook geen aardigheid aan geweest zou zijn, om 50 jaar te worden, als er op z'n tijd niet eens een kan door een glas gegooid was. Inmiddels waren die fuifnummers, die rond 1905 Helmond, Zutfen en zoo onveilig maakten, drommels goede voetbal lers. Het tweede elftal schonk de vereeniging voor het tien jarig bestaan een kampioenschap en wel van de 2e klasse Amsterdamsche Voetbal Bond. Tot goed begrip van wat nu volgt, moet ik even uiteenzet ten, dat de indeeling en de promotieregeling der reserve elftallen toen heel anders was dan nu. Aparte afdeelingen voor reserve-elftallen bestonden niet, zoodat eerste en tweede elftallen bij elkaar waren ingedeeld. Zoo werd dan het tweede in 1904/05 kampioen van de 2e klasse A.V.B. tegen Victoria I, T.A.V.V. I en Volharding III (alle ter ziele). Het kampioenschap werd als volgt ongeslagen behaald: 6 5 1 11 23—9 Het elftal dat dit fraaie resultaat behaalde, was als volgt samengesteld: Dreesen,- van Amstel en Horstink, Brassen, Hoffmann, ten Bruggencate, J. C. de Haan, Boeljon, van Seventer, Eweg en Hibbeln. En dit elftal schreef het eerste hoofdstuk van een historie, zooals waarschijnlijk geen tweede elftal van een voetbalclub in Nederland beleefd heeft. In de jaren 1904 1907 maakte het een doormarsch, die waarschijnlijk een record beteekent. Kampioen 2e klasse A.V.B.promotie naar de le klasse A.V.B.; Kampioen en promotie naar de 3e klasse N.V.B.; Kampioen en promotie naar de inmiddels ingestelde reserve 2de klasse N.V.B. I De kampioenschappen werden behaald door de vol gende spelers en met de volgende cijfers: 1905/06 Kam pioen le Klasse A.V.B. Doelsaldo 897 Tegen Ajax II werd met 160 en 91 gewonnen. De beste spelers waren Nic. Scheepens, Jan Blanken, Dok Buijs en de beide Grootmeijers. 1906/07 Kampioen 3e Klasse N.V.B. Tegenstanders: V.V.V., Neerlandia, Volharding II, Swift en Ajax II. Totaalcijfers: 10 6 3 1 348 aanvoerder G. N. Scheepens I

Jubileumboeken | 1945 | | pagina 27