neerd, gewhist enz. enz. Van Seventer deed zich als een geducht billardspeler kennen. Tegen vijf uur scheidde de gemeente en Parkzicht was weer doodsch als altijd (niet, als A.F.C. in de hoek zit.)" Het was die sfeer van saamhoorigheid, die A.F.C. door vele brandingen loodste. Om na dezen „Seitensprung" dan weer op de geschiedenis terug te komen: Na 1903 voelt men, dat A.F.C. vasten grond onder de voeten krijgt. Ook de voetballerij zelf be gint zich als het ware te „consolideeren" en de pers nam het spel meer en meer au serieux. Van den wedstrijd VolhardingA.F.C. om de tweede ronde van Het Gouden Kruis, die op 29 Februari 1904 gespeeld werd, brachten n.l. niet alleen de toen reeds bestaande „Sportkroniek" en het „Sportblad" uitvoerige verslagen, maar ook het „Nieuws van den Dag" en het „Algemeen Handelsblad". Toch gebeurden er ook toen nog wel eens dingen op de voetbalvelden, die wij thans onbestaanbaar zouden achten. In 1904/05 werd het seizoen geopend met den wed strijd A.F.C.E.D.O. Acht minuten voor tijd werd de eenige aanwezige bal over de sloot getrapt. In overleg met beide captains besloot de scheidsrechter toen maar, den wedstrijd als geëindigd te beschouwen. Datzelfde jaar het tiende in onze geschiedenis werd zeer belangrijk. Wij verhuis den voor de zooveelste maal, thans naar de boerderij „Eykelenhof" aan den Ringdijk in Watergraafsmeer. De club was snel in aanzien gegroeid, het aantal elftallen was tot vier gestegen en overal in den lande begon men onze initialen te kennen. Dat jaar bracht de eerste maal de groote toeren naar Helmond en Zutfen. Een glimlach van verteederde herinnering begint nu nog de gelaten van oudere A.F.C.-ers te versieren, als ze de namen „Helmond" en „Zutfen" hooren prevelen. En ook al geeft de herinnering meestal een gekleurd en geflatteerd beeld van wat men beleefde die reizen zijn inderdaad begrijpelijkerwijze legendarisch gewor den. De oude „Pickles" schaam U, o huidige A.F.C.-jeugd: Ge kunt op clubavond beter die boeken verslinden dan slecht bridgen of valsch miese-mausen brengen van die ontdekkingsreizen verslagen, die u doen watertanden. „Het was op den 27sten November van het jaar 1904, dat des morgens bij het krieken van den dag zich met slaperige oogen veertien menschen in het Weesperpoort- Station met den looppas in een 3de klas rijtuig begaven van den trein, welke te 7.50 naar het Zuiden zou vertrekken. Moet ik U nog zeggen wie die veertien waren Om te beginnen natuurlijk: Mof I en II, een paar Klompen, Charley de freehitter, de reiziger, Schaf I en II, Majoor Kaalkop, de middernachtzendeling, krullebol en de Vader van het nest. Kortom de haan met zijn 13 kippen. In den trein (3e klasdan rijd je harder zegt de penningmeester) één lol, al lol; het gevaar van te laat komen was geweken en de ontspan nen gelaatstrekken ontplooiden zich in steeds vroolijker stem ming. Onder zang en dans stelde de trein zich in beweging: een opfrisschertje van den kastelein werkte als pierenverschrik- C; kertje goed op de diverse drankorgels en droegen er het hunne toe bij, om de lange reis naar Helmond te doen omvliegen. Ook Mof I zorgde voor het verslaan van den dorst, door het standpunt „pappen en nathouden" flink hoog te houden. De aankomst in Helmond was in één woord wonderbaarlijk; de vroolijke - 19

Jubileumboeken | 1945 | | pagina 25