wordt gehouden Of interesseert U zich meer voor het jaarlijksch congres van 6 dagen, dat vroeger Algemeene Ledenvergadering heette Genoeg I De tijd drong en even maakte ik nog een babbeltje over de kansen, die de hoogste elftallen den volgenden dag zouden maken. Minzaam overhandigde de secretaris mij het laatste nummer van „De Fluitketel" dat de volgende voorbeschou wing publiceerde: „In de internationale hoofdklasse is de spanning ten top gestegen. Het bijna 100- jarige A.F.C., dat verleden week een verdiende 31 zege op de Voetbal- en Halma- vereeniging Wladiwostok behaalde, heeft voor komenden Zondag ongetwijfeld de beste troeven in handen. Want ondanks het feit, dat de aanstaande tegenstanders van de roodbaatjes, de Chicago Caledonians met 42 van H.F.C. (Hangtsjousche Football Club) wonnen, achten we de kansen der Amsterdammers grooter, omdat de Amerikanen de gevolgen van hun avontuurlijke reis nog geenszins te boven zijn. Zooals onze lezers zich wellicht zullen herinneren stortte hun vliegtuig op de terug reis bij de Koerillen neer; de onderzeeboot die de postdienst tusschen Alaska en de Tawi-Tawi eilanden onderhoudt pikte de luchtbreukelingen op, doch raakte ietwat uit den koers en verzeilde op de kust van Groenland. De situatie werd te meer precair, daar de linksbuiten van het onfortuinlijke elftal tot de ontdekking kwam, dat zijn voetbaletui gestolen was. Gelukkig bemerkte een toevallig paseerende Zeppelin vele stippen op een ijsberg. Langs aan elkaar geknoopte beddelakens, die de verbin ding met de gladde wal uitmaakten klauterden de Yankees naar boven en arriveer den veilig boven. Ditmaal ging alles naar wensch; niemand stortte naar beneden of strandde en aldus kwam men in Chicago. Onder deze omstandigheden zal men begrijpen, dat men aan de overzij niet popelt om naar Holland te tijgen. Het is dan ook zeer waarschijnlijk, dat de Chicago Cale donians uitstel zullen vragen, in welk geval A.F.C. ló mijl Zuid Oost van de Noord pool in het onlangs geopende, aan 50.000 menschen plaatsgevende Stadion van E.M.Y. (Eet Meer Ysco's) zal moeten uitkomen. Het tweede elftal van A.F.C. blijft dichter bij huis. Het zal trachten om in Moscou tegen Stalin Vooruit II de puntjes in de wacht te sleepen." Mijn bezoek was ten einde. Ik dankte den secretaris hartelijk voor zijn betoonde gast vrijheid en merkte nog op: „Er is heel wat veranderd sinds wij jong waren." „Inderdaad beaamde de secretaris; „maar ziet U, het allerbelangrijkste is onver anderd gebleven. De clubliefde. Die bezitten wij in even groote mate als de geslach ten, die ons voorgingen en daarom is A.F.C. groot gebleven Naschrift. De schrijvers van het bovenstaande, te weten Wim Staats, George Wijnand en Jo Wijnand bieden vrienden en bekenden, zoomede inteekenaren op dit boek en hun, die geen drie rijksdaalders offerden en het boek nu van kennissen trach ten te leenen, hun welgemeende excuses aan voor deze wartaal. Als verklaring moge dienen dat het werd uitgebroed op de laatste Vrijdagmiddagen onder de Duitsche bezetting onder het genot van de laatste clandestiene jenever, die in Amsterdam-Zuid te verkrijgen was. 207

Jubileumboeken | 1945 | | pagina 251