I 9 100.000 exemplaren in verband met de voorbeschouwingen in de Schakel. De Stads editie blijft nog even liggen. A.F.C. is nog altijd een vereeniging van traditie en morgen speelt ons 162ste junioresteam (de anderen spelen in de competitie) om de J. G. M. Bosch-plaquette tegen het 188ste van Ajax. De opstellingen moeten noq in de stadseditie." „Is het nogal een groot krantje waagde ik. „Och, groot... 400 pagina's is het gauw. Zaterdagsavonds wanneer we als feuil leton publiceeren de nagelaten memoires van Henk Esser als voorzitter van de feestcommissie, komen we met 480 pagina's uit." „Dat kost zeker een hoop geld." „Heusch niet; onze inkomsten bestaan uit abonnementen en advertenties en door loten te verkoopen op den Dam; de raderen van wijlen Winterhulp, die daar tijdens den heilstaat draaiden, hebben we voor een prikje gekocht. Alleen de eereleden krijgen het blad gratis". „Dat zijn er dus „349" „wat, Schakels „Néé eereleden". Ik begon mijn voeten te voelen; mijn hoofd bonsde wild en de secretaris ging maar onbarmhartig voort mij snufjes en technische wonderen te demonstreeren. v I »Op de 20ste etage bevindt zich het laboratorium, waar o.a. voetbal vitaminen worden gefabriceerd en 1 c'~ r~ wac"" ook de ideaal-anti-slip nopjes worden ge draaid." „Zijn er nog bijzondere ontdekkingen gedaan wilde ik weten. „Zeker, de zoon van André de kellner heeft precies vastgesteld den invloed van alcoholgebruik op beslis singen der commissies en vergeet niet de vitamine B.K. shag, nicotinevrij maar smakelijk, overgebleven uit 1945, welke iederen voetballer in staat stelt buiten het gebruik van rookartikelen te blijven. Tenslotte heb ben we eindelijk het voetbalknietje onder de knie _i ix gekregen. Dit remedie is in Leeuwarden uitgevonden oor dr. Knoeima, verbeterd door prof. Lymström uit Stockholm en geperfectioneerd door dr. Gluton uit Bordeaux." „Fantastisch was mijn eerlijke opinie. De rondleiding liep ten einde. Vluchtig zag ik nog magazijnen van harnassen voor scheids- en grensrechters, een ultra-moderne koeflat, waar de koeien volautoma tisch werden gemolken om de melk voor de 4500 spelers te verzorgen, de machines die de kunstmatige „wmd-en-zon-mee" fabriceerden; een foefje, dat de secretaris mij onder de roos mededeelde en waar ik speciaal geen gewag van mag maken in Abessinie, omdat A.F.C. nog thuis moet spelen tegen Addis-Abbeba. oet ik verder iets vertellen van de uitvinding van het rubber kunstgras, dat het ver ouderde graszaad vervangt, van de speciale ijzer- en staalfabriek, waar de loket ten, hekken en tribunes met het oog op houtroof in oorlogstijd van hard staal worden gegoten Wilt U bijzonderheden hooren over den clubavond van A.F.C., die in het R.A.I.-gebouw 206

Jubileumboeken | 1945 | | pagina 250