Odink Jr., Corn. Klomp, v. Seventer, Schreuder en le Roy. Dit waren van huis uit A.F.C.-ers, maar als gezegd, de „Nachwuchs" ontbrak en die kregen wij nu rijkelijk door de overeenkomst met Olympia. Verder kreeg A.F.C. toeloop van spelers van het toenmalige Oosterpark en al met al ging de situatie er zóó op vooruit, dat wij van 8 November 1902 tot April 1904 op het „Moordhol" met het eerste elftal ongeslagen bleven. Opvallend is, dat ondanks de veranderingen, die zich in A.F.C. voltrokken, de sfeer dezelfde bleef. Daarvan is Schaf de geestelijke vader geweest en gebleven. In 1935 toen de „tafel der wijzen" op Maandagavond van 11-1 uur bij Eggers even beroemd als berucht was, schreef Jan Prent in een particuliere brief aan een der in het bui tenland vertoevende A.F.C.-ers „Van 12 tot 1 was het Maandagavond weer „grijs" aan de groote tafel. Ze hebben ditmaal Fons eens in de boot gehad, die de biljart-finale gewonnen had. Ik vraag me wel eens af: hoe in de wereld zoo'n stelletje begaafd „schorre-morrie" bijeen ge goocheld kon worden. Dan vind ik ook altijd weer de oplossingonzen goeien ouden stouten grijzen Koning Zoo is het geweest van 1895 tot 1940, in welk ramp jaar A.F.C. ook zijn grijzen Koning verloor: Schaf wist altijd voor sfeer te zorgen en een stemming te creëeren, die A.F.C. een halve eeuw een apart cachet gegeven heeft. Want die sfeer had A.F.C. al direct te pakken. Ook toen gebeurde het wel, dat een wedstrijd werd afgelast wegens de weersomstandig heden. Zoo ging op 11 October 1903 E.D.O. A.F.C. niet door. „Schaf" schreef daarover in de „Mixed Pickles" het volgende sappige verhaal: „Met negen man dik trokken we per tram (Electra I) naar 't onmogelijk verre veld van E.D.O. na eerst in „Hollandais" even geschuild te hebben. Aldaar aangekomen, doornat, met boorden als harmonica's, konden we ras van den referee vernemen, dat 't zaakie niet doorging, daar 't veld afgekeurd was. Van Amstel, die den referee leen soortement kleine Cohn) niet opmerkte, beweerde als een kakadorus, dat die zwervers dat wel wat eerder konden zeg gen en dat ze eigenlijk verplicht waren er een telephoon op na te houden. Intusschen deden we ons in het warme, stinkende E.D.O.-hok te goed aan potjes bier,om even op onze inmiddels bestelde karretjes te wachten. Toen in plukkies van vijf naar het Clublokaal Parkzicht; de groote bak gevuld door Hakkie, Peet, Nico, Wimpie en Janus de Visscher, terwijl het coupé'tje diende tot tijdelijke bergplaats van Gerrit, Schaf, Toontje Seev, Dirk en Brandt, die van uit Bussum heelemaal alleen naar E.D.O. s veld was gekomen. In „Parkzicht" voor de homogeniteit een hassebassie gedronken, gebillard, gedomi- 18

Jubileumboeken | 1945 | | pagina 24