Onder het zeldzame genot van een Consi vroeg ik: „Is het nu moeilijk om zoo'n club te besturen „Och", merkte de secretaris met een begeerige haal aan zijn Consi op „dat zou meevallen, wanneer zich alles op den grond afspeelde". j(Op den grond Is er in de lucht dan ook al iets bij U te beleven Ik moet verwonderd gekeken hebben, want het heele Bestuur zat mij trotsch grin- nekend aan te kijken. „Laten wij U eens wat wijzer maken" hernam de secretaris. „Kijk eens uit het raam naar omhoog." En tot mijn groote schrik zag ik daar de bekende witte streepen in de lucht getrokken „Overvliegers „Welnee, die lijnen worden getrokken door den luchtterreinknecht. Vanmiddag wordt de luchtvoetbalwedstrijd Amsterdam—Nanking gespeeld. Dat alles wordt georgani seerd door een kleinzoon van Jaap van Nek, die gek is op organiseeren." „Moet de lucht altijd zoo donker zijn voor die wedstrijden zooals nu „Wanneer U goed ziet, zijn dat geen donkere wolken, maar is dat onze lucht- reclamecampagne. Een kilometerslang en -breed reclame biljet, dat uren horizontaal in de stratosfeer blijft hangen." Ik veegde mijn klamme voorhoofd met mijn hoofdwisscher af. Ontzettend wat een club. „Nu de beantwoording van Uw vraag, of het moeilijk is, onze club te besturen." Bescheiden ging hij voort: „Eigenlijk niet. We hebben een voortreffelijken directeur- generaal, kleinzoon van Ouwe Disselkoen. Een verstandige penningmeester, Mets Jr., bloedverwant van wijlen Arie, belegt onze kapitalen. Eerst hadden we effecten, doch dat hinderlijke en omslachtige knippen van coupons en dividenden deed hem besluiten goederen als belegging te koopen, hetgeen, met het oog op het acute ge vaar van een oorlog tusschen Amerika en Afrika, niet gek gezien is. Daarom is de Handelskade door ons afgehuurd en nu zijn onze veemen gevuld met Perzen, sigaren, thee, zout, jenever (nóch belegd, nóch belegen) spek en veiligheidsspelden. „Ik maak U mijn compliment met een dergelijke knappe leiding." Mijn gastheer stond op en verzocht mij thans de complexen in oogenschouw te gaan nemen. Allereerst belandden we op de 2óste etage, waar een veertigtal mannen stonden te draaien en drukken op hefboomen, handles en knoppen, die reusachtige machines in beweging hielden. „Dit is de boekhoudafdeeling. Hier worden alle gemiddelden, ook van cricket, honk bal, mies en mous en pestertjes uitgekiend. In Mies en mous zijn we juist verleden week kampioen van Europa geworden met het koppel Gerrit EysvogelNol Stall- mann. Dat moet fn je zitten, dat mies en mous, voelt U wel Ademloos kwam een bode binnen met de 32 overwinning van het 18de Zaterdag middagelftal en de machines ratelden om Dick Lungen's 5000ste doelpunt te registreeren. Wij gingen verder. Duidelijk hoorde ik het zoemen van reusachtige machines. „Dat is onze eigen drukkerij" lichtte mijn gids toe. Monsterachtige persen drukten zoo juist de stadseditie van de A.F.C. Schakel. „Om 2 uur ging mijn gastheer voort, is de posteditie naar Moskou en Chicago ver zonden langs de luchtkabel. Wij verwachten in die steden een straatverkoop van 205

Jubileumboeken | 1945 | | pagina 249