„Nou riep de secretaris en ik glimlachte tevreden in de overtuiging iets verstan digs te hebben gezegd. Toen gingen we lunchen. Een verduiveld aardige attentie was het, toen de allerjongste adspirant, de 11-jarige Pukkie Scheepens (om precies te zijn achterkleinzoon van de uit bottertochten en vijfballenspel zoo befaamde Nico) mij een met roodzwarte linten versierde flesch „Black and White" kwam aanbieden. Het was juist daarom zoo bijzonder treffend, omdat het jochie dit met de volgende eenvoudige woorden deed: „Ik hoop geen insurgent te zijn, noch een insurrectie te beinfluenceeren, wanneer ik Uwe abstracte admiratie, gepaard aan een ongeëmanieerde observatie; die U showt voor het gecompliceerde labyrinth van onze interne, zoo supertechnische ge completeerde organisatie sum annexis releveer, waartoe in casu onze scriba, uiterst efficient, doch niettemin in concordantie met zijn Members of Direction deed deci- deeren, U, zonder verdere gasconnade als geciviliseerde symbool van charmante amicaliteit en gepriviligeerde appreciatie, dit echter geheel onzerzijds, een simplisci- teit te presenteeren, op welke gereserveerde geste U, objectief getaxeerd, niet geheel preclusief zult reageeren." Wij lieten ons met de roltrap naar de 38ste verdieping brengen waar een rijke lunch wachtte, die met het oog op het aanstaande 100-jarig bestaan een eenigszins feestelijk karakter had. Het menu was als volgt: Suikerbieten en tasse. (De tallooze malen versmade suikerbiet, die thans op geen menu van eenige importantie mag ontbreken). Crème Tulipe ou Narcisse (Een droom I) Eieren naar keuze. (Bij dit gerecht floot de trainer en vijf kippen traden binnen. Hoe wilt U de eieren hebben Zwart of wit Kalk of versch Ge bakken of omelette? Wij gaven onze wenschen te kennen; weer floot de trainer en floep-flap deden de kippen hun plicht. Een prachtig staaltje van clubdiscipline). K'nyn a la meunière. (Destijds bleek er toch nog een langoor de beruchte konijnen- diefstal in den Kerstnacht van 1943 op A.F.C. overleefd te heb ben, zoodat van haar nakomelingen een fantastische konijnen farm werd geëxploiteerd door gepensioneerde ballenjongens. De uitwerpselen dienen voor de veldbemesting en de afwerp- selen voor réunistendiners, oudejaars- en kienfeesten). Petattes en „Schilles." Brandnetels a la voedingsraad. (Oeroud recept van Oome Koosje uit De Telegraaf van 1 Mrt. '45) Coupe de Mina Bakgraag. leen merkwaardig panko-roer-om en klop-op smik-smakseltje). Kleintje Pitto. Wij smulden ons een buikje en van meerdere zijden der feestelijk gedekte en druk bezochte feesttafel hoorde ik de opmerking „Ja, ja, onze voorouders wisten wel, wat lekker was I" 204

Jubileumboeken | 1945 | | pagina 248