minuten voor tijd 00, Fischler werd gewond van het veld gedragen terwijl geen inval ler werd toegestaan. Op dit oogenblik kreeg Amstel een vrije schop even buiten het strafschop gebied toegekend, de bal werd hard in den hoek geschoten en ik telde reeds een doelpunt; op dit moment dook Börnemann in den hoek en grabbelde de bal er uit. Het eindsignaal was een verademing voor alles wat voor A.F.C. voelde. De wedstrijden tegen onze oude huurlieden Ajax waren altijd de meest spannende en fanatiekste. Bij een wedstrijd om het Kampioenschap van Nederland, Ajax was toen in haar gloriejaren met een elftal met de Natris, Gupfert, de Pelsers, Hordijk, Brokman enz., op het Ajax-veld was de stand tot een kwartier voor het einde 40. Plotseling werd de geest over ons vaardig en binnen 10 minuten was de stand 43 geworden, Ajax raakte geheel van de kook en had de wedstrijd nog iets langer geduurd, Ajax was niet ongeslagen Kampioen van Nederland geworden. Het volgend jaar weder AjaxA.F.C. om het Kampioenschap van Nederland. De stand was tot een kwartier voor het einde 20; een meeningsverschil tusschen Del- sen, een onzer vroegere spelers en onzen aanvoerder Kooy, was de aanleiding tot een Wild-West tooneel. De spelers lieten de bal de bal en raakten handgemeen, Grootmeijer hield met een als revolver gecamoufleerde pijp het publiek, dat over de afzetting wilde klimmen in bedwang, terwijl 25 van het publiek onderling aan het bakkeleien sloeg. Het gevolg was, cat de wedstrijd eindigde met 17 spelers, terwijl Kooy, Delsen en de Natris, welke juist voor het Nederlandsch elftal waren gekozen, door den Bond werden geschorst. Een wedstrijd in het „hooge Noorden", de tegenpartij op den drempel van het kam pioenschap, wij vechtende om degradatie te ontkomen. Wij wilden den wedstrijd niet verliezen en speelden als duivels, de keeper werd kwaad omdat Piet Wolters een doelpunt maakte zooals alleen deze speler dit kende. De stemming werd niet zachtzinniger en even voor het einde bij een stand 22 werd ik bij een doorbraak op een ontzettende manier gevloerd, strafschop, eindstand 23. Na afloop van den wedstrijd begaf ik mij naar de kleedkamer van de tegenpartij om het ruilformulier in orde te maken, de keeper, die de strafschop blijkbaar nog niet vergeten was en ook Piet Wolters nog verwenschte, pakte mij onverhoeds beet en slingerde mij met formulierenboek op het sintelpad voor de kleedkamer, jammer genoeg was er geen fotograaf aanwezig om deze spelsituatie op te nemen. Een wedstrijd tegen Ajax in het uitverkochte oude Stadion. Bij de stand 01 is Gup fert doorgebroken en schiet den bal in het verlaten doel, ik ben teruggeloopen en hoe het mogelijk is, ik krijg den bal zeker een meter achter de doellijn op mijn schoen en trap hem het veld weer in. Protesten van de Ajax-spelers, scheidsrechter Eimers vraagt mij of de bal de doellijn was gepasseerd; ik gaf dit volmondig toe 194

Jubileumboeken | 1945 | | pagina 236