AFDRUKKEN INDRUKKEN van Een mij bij gebleven bijzonderheid van de vischfestijnen met D.W.S. moet ook nog op papier. Helaas vonden deze wedstrijden de laatste jaren niet meer plaats. Laten wij hopen, dat het een onderbreking is van slechts korten tijd. De eerste ontmoeting, reeds vele jaren terug, was m.i. wel de aardigste, waarschijnlijk omdat het toen nog een nieuwtje was. Op een Zaterdag nacht, bij het sluiten van de café's vertrokken wij van uit het D.W.S.-kwartier, met 15 D.W.S.-ers en even- zooveel A.F.C.-ers in twee autobussen in de richting Oudkarspel. Daar was ons een vischwater voorgespie geld, waar je over de ruggen der baarzen kon loo- pen. Het pakte anders uit, ze wilden dien ochtend niet bijten. De succesvolste hengelaar kwam niet boven de 14 maatbaarzen, ik ving er één onder de maat. De huldiging van de winnaars vond 's Zondagsmiddags plaats in de Kuil in de Spaarndammerstraat. De prijzen varieerden van een kistje sigaren van 50 stuks tot een doosje sigaretten. Toen er nog maar een enkel doosje sigaretten op de prijzentafel lag, vroeg mij een mijner koppelgenooten, eveneens van het genre „als ik er weer één vang, is het m'n eerste" of ik al een prijs had gekregen. Ik ook niet, zei hij, waaraan hij toevoegde: Ik geloof, dat wij in de lucifersklasse vallen". A. METS. Wat zijn ze vele en wat zijn ze voor het meerendeel van aangenomen aard. Wanneer je, zooals ik, het voorrecht hebt, naar ik meen, meer dan 35 jaar tot de A.F.C.-familie te behooren, je geheugen gaat opfrisschen om de, het meest bijgebleven, herinnering uit die jarenreeks op schrift te stellen, dan gaat aan je gedachten als 't ware een film voorbij van voetbalmomenten, afgewisseld door samenkomsten na den wed strijd in het oude Rechthuis, clubfestijnen, gezellige ronde-tafel-conferenties, ouderwet- sche clubavonden, bottertochten, ja, wat al niet meer. t Is vooral merkwaardig hoe bepaalde momenten uit wedstrijden, reeds jaren geleden gespeeld, of schitterende prestaties van sommige prominente spelers je weer duidelijk voor den geest komen. Nog zie ik Tognerie een van zijn schitterende goals maken of Jaap v. Klaveren als voetbalvirtoos op de halfplaats manipuleeren. Als den dag van gisteren zie ik den pittigen Doets aan het werk, het sublieme keeperswerk van een Börnemann, de schitterende verrichtingen van een Kooy of een Huese en last not least de unieke prestaties van onzen onvolprezen middenvoor Charles Lungen. Ik zou 191

Jubileumboeken | 1945 | | pagina 231