(de adspiranten worden weer onderverdeeld in een groep van 1416 jaar en een van 12—14 jaar). Daarentegen konden wij in de seizoenen 1939/1940, 1940/1941, 1941/1942 slechts 2 Junioren- en 3 Adspiranten-elftallen in het veld brengen en' vooral aan het begin van dit laatste seizoen zelfs nog met de grootste moeite. Reeds in 1941/1942 zijn wij begonnen met een actie om onze jeugd te inspireeren zelf nieuwe leden aan te brengen. Daartoe bepaalden wij, dat hij, die één lid aan bracht een verzilverde theelepel met A.F.C.-insigne kreeg, en hij, die er twee aan bracht, ontving een paar A.F.C.-manchet-knoopen. Inderdaad leverde deze eerste poging tot uitbreiding al resultaten op, zoodat wij in dit, wat aantal betreft, slechte seizoen, reeds konden begrooten, dat wij in de volgende competitie met een enkel elftal meer zouden uitkomen. De cijfers spreken hier duidelijker taal. Eind seizoen 1939/40 hadden wij 97 Junioren en Adspiranten, eind seizoen 1940/41 slechts 89; van Kerstmis 1940 tot Kerstmis 1941 kregen wij slechts 28 nieuwe jeugdige leden. Eind seizoen 1941/42 telden wij echter al 128 jongens, terwijl wij in de periode tus- schen Kerstmis 1941 en 1942 reeds 56 nieuwelingen telden. Hier is dus al het eerste begin merkbaar van den op komst zijnden stroom van nieuwe leden. Bij deze eerste poging hebben wij het echter niet gelaten. Onze jaarlijksche kien- middag werd met attracties uitgebreid, terwijl Bestuur en Jeugdcommissie de hoof den bij elkaar staken om de noodzakelijke vergrooting onzer Jeugdafdeeling te be spreken. Hierbij werd de Jeugdcommissie de taak opgedragen om daartoe plan nen op te werpen en uit te voeren. Ons eerste plan is bij onze jongelui wel in zeer goede aarde gevallen, n.l. het orga- niseeren van Clubavonden in ons Clubhuis voor Junioren en Adspiranten met hunne introducés. Deze worden eens per „maan" gehouden (dus steeds bij volle maan, in verband met de verduistering; deze passage lijkt mij aardig voor de na-oorlogsche jaren waarin wij aan verduistering, in dien zin althans, niet meer denken). Op deze avonden wordt in den loop van het seizoen meestal een tafeltennistournooi en een tournooi met een voetbalspel gehouden, waarvan de demi- en heele finales op een specialen sluitingsavond worden gespeeld. De wedstrijden op deze sluitingsavonden worden dan afgewisseld door b.v. een demonstratie tafeltennis tusschen de Buy en dmiraal een voordracht of iets dergelijks. Naast de genoemde tournooien, welke eiken clubavond worden vervolgd, is er voor de jongelui, die reeds uitgevallen zijn, iu fi™ n'et in9eschreven hebben, een leestafel met sportlectuur, benevens twee sjoelbakken, waarop eiken avond eenige wedstrijden worden georganiseerd. Elders wordt kaart gespeeld of, meestal luidruchtig, gebabbeld. Kortom de avonden zijn altijd druk bezocht en zeer gezellig. Het een en ander had tot gevolg, dat het aantal jeugdige leden aanmerkelijk steeg, zoodat voor het seizoen 1942/43 moest worden ingeschreven met 2 Juniores- eri 6 Adspiranten- elftallen (3 in de oudere en 3 in de jongere groep). Ons jeugd ledental aan het einde van dit seizoen bedroeg dan ook 220, met een aanwas van 77 leden m de reeds eerder genoemde periode. Van deze elftallen konden wij aan het einde van het seizoen 2 adspiranten-elftallen als kampioen noteeren, waarmee wij gezamenlijk een gezelligen avond in de Cinema Royal hebben doorgebracht nadat zij op den Zondagmiddag, dat zij kampioen werden, in ons Clubhuis door onzen Voorzitter Bessem waren gehuldigd. Naast dezen grooten aanwas van jeugdige spelers, werd ook het aantal onzer adspi- 177

Jubileumboeken | 1945 | | pagina 217