NIETIGE CLUBJE elftallen had blijk gegeven, en A.F.C. heeft van hem buitengewoon veel pleizier gehad. Toentertijd n.l. hadden wij een vrij zwak eerste elftal, en als Ch. Lungen niet iederen Zondag van Londen was overgekomen om voor de noodige puntjes te zor gen, dan hadden wij al lang in de 3e kla: gezeten. Ik heb altijd zeer veel bewondering voor hem gehad en volgens mij is hij dan ook wel de beste speler geweest, die A.F.C. in haar 50-jarig bestaan ooit gehad heeft. Dit zijn nu eenige prettige herinneringen uit mijn A.F.C.-tijd en nog geniet ik iederen Zondag van de wedstrijden van onze diverse elftallen. Ik hoop, dat het eerste elftal dit seizoen een dusdanige plaats in de competitie mag innemen, dat er een groote kans bestaan zal dat het in dit 51ste jaar zijn intrede in de eerste klas zal doen. Laat ik dan eindigen met de hartelijke gelukwenschen aan het Bestuur, Eereleden, Commissieleden, kortom aan alle A.F.C.-ers en dat mijn vurige wensch vervuld moge worden, waar A.F.C., gezien haar organisatie en leeftijd, zeer zeker recht op heeft Lang leve de good old A.F.C. Bij het verschijnen van dit gedenkboek is dan dat nietige Clubje 50 jaar geworden. Voor de ouderen, die de begin-periode van A.F.C. en de ontwikkeling van de voet balsport in Nederland hebben meegemaakt, is 't wel een bijzonder voorrecht dit Jubileum te mogen beleven. Van harte wensch ik de vereeniging met deze gebeur tenis geluk. A.F.C. is thans oud, ja, zelfs de oudste Club van Amsterdam, maar toch zijn er ver- eenigingen in den Lande welke haar, wat leeftijd betreft, verre overtreffen. Opge merkt dient echter te worden, dat die veel oudere vereenigingen oorspronkelijk niet opgericht zijn als voetbal maar als cricketclub. Bij A.F.C. en andere vereeni gingen is juist het omgekeerde het geval geweest. De geschiedenis van A.F.C. wijkt niet veel af van die van andere clubs, welker oprichting uit dien tijd dateert. Een jongen, die de gelukkige bezitter werd van een voetbal, stichtte onbewust een voetbalclub, waarvan enkele zich hebben weten te handhaven. De verdienste van het bereiken van den 50-jarigen leeftijd ligt dan ook daarin, dat A.F.C. tot de gelukkigen heeft behoord, welke de moeilijkheden in het beginstadium hebben weten te overwinnen. Thans is A.F.C. uitgegroeid tot een goede sterke 2de klasser en haar voortbestaan is verzekerd, zooals dit het geval is met alle vereenigingen welke thans in N.V.B. verband spelen. FRANS VAN DIJK Sr. 171

Jubileumboeken | 1945 | | pagina 207