Ajax 8 5 3- 0 13 16— 6 Go Ahead 8 3 3 2 9 12—10 A.F.C. 8 3 3 2 9 9— 8 Be Quick 8 2 2 4 11—20 N.A.C. 8 2 1 6 3 1014 dezen eindstand waren we dubbel en dwars tevreden en het optreden van de Reds in deze competitie was voor een ieder een openbaring geweest. We hadden een prachlseizoen achter den rug. Het elftal, dat dit resultaat had weten te bereiken, bestond als kern uit de volgende spelers: Bornemann Vis Doets Fischer Kooy P. Bos W. Welsch J. Ascherman Schettërs Addicks Zweedijk terwijl nu en dan andere spelers medewerking hadden verleend. Hieronder Van der Werf, Huyer, Van Ooy, Versluis e.a. Toen kwam de papieren strijd, het al of niet blijven bestaan van de z.g.n. Margarine afdeeling 1 B. Ongetwijfeld moet het uitstekende figuur van de A.F.C. in de kam pioenscompetitie, dus het goede en succesvolle werken van al die spelers, ertoe geleid hebben, dat de A.F.C. bij keuze overging naar de I A. De afdeeling I B werd opgeheven en werd overgangsklasse. Ons doel was bereikt, we waren er. Het toppunt van onze wenschen was in vervulling gegaan, dit was September 1919. Er was feeststemming bij de le Klasse Benjamin, en geen wonder. Een, die al die thuiswedstrijden extra in zijn handen gewreven heeft, is zeker de A.F.C.-penningmeester geweest, er waren wedstrijden met pl.m. 25.000 bezoekers. In eenige oude paperassen lees ik: „uit het verslag blijkt, dat A.F.C. de grootste recettes heeft gemaakt, n.l. 33.584.of gemiddeld 8.500.per wedstrijd. De opbrengst moest met het Stadion gedeeld worden. Ajax kon minder bezoekers bergen en had als gemiddelde ƒ7.000. Ik heb U met mijn praatje in gedachten weer in de le klasse gebracht. Had ik het werkelijk, met mijn beenen kunnen klaarspelen, zeker was ik dan weer voor en met de A.F.C. aangetreden. We staan minstens 25 jaren verder, anderen staan nu op de bres en zullen trachten, dit te bereiken. Jongens zit daar achter heen, want per slot kan alles. En wanneer ik nu naast deze herinneringen bij het Gouden Jubileum van de A.F.C. mijn gelukwenschen breng, dan doe ik dit hiermede: A.F.C. blijf allereerst de gezel lige club, die je bent, je vriendschap is schatten waard I Den spelers de taak, daar bij het spelpeil op te voeren, zeker komen dan weer de jaren als in „Eens waren wij er". A.F.C.-ers play up 1 DICK DOETS. 168

Jubileumboeken | 1945 | | pagina 204