promotie naar de Res. Ie Klasse. Het geval is reeds meer beschreven en daarom hierover niet verder meer uitgeweid. De beroemde Hoornsche boottocht ter eere van deze promotie met de inneming van Hoorn, de aubade aan het standbeeld van J. P. Coen, de stormachtige terug komst aan boord, de één zingend, de ander te laat, de derde per transportfiets, de vierde per wagen enz. Hoe mooi was die tijd vergeleken met deze sombere ja'ren. Uit het seizoen 1937/38 mag zeker niet vergeten worden, dat wij toen 125 goals scoorden in 18 wedstrijden in de Res. 3e Klasse met ons 3e elftal. Jan Uiterwijk werd de beroemdheid, die no. 100 scoorde en een aandenken daaraan kreeg. Die wed strijd tegen J.O.S. 2 was de topoverwinning, die ik in mijn sportloopbaan meemaakte n.l. 160. 1939 is aangebroken Het jaar van veranderingen in de wereldconstellatie ook het jaar waarin heel, heel langzaam de eerste beperkingen komen in de genietingen van de menschheid, iets wat we toch zoo zeer van noode hebben om aan alles kleur leven en vreugde te geven. Het leuke toeven begint achteruit te gaan, sommigen zijn in dienst, anderen hebben zorgen, de stof voor een artikeltje als het onderhavige wordt beperkter Het is het jaar van de noodcompetitie met 2e en 3e klassers gemengd, waarin ons aller A.FC. zoowaar kampioen wordt, doch de prachtige feesten van vroegere ti|den ontbreken; geen soirée, geen boottocht, geen reis in binnen- of buitenland als bekroning van dit prachtige resultaat. Het is gelukkig, dat de jongeren niet beseffen, wat in deze jaren feitelijk voor hen voorbi|gaat, maar het blijft jammer. De nieuwe omstandigheden in Nederland zijn in 1941 noodzaak dat A.F.C. oer omnibus naar Oostzaan gaat om O.S.V. te bestrijden, hetgeen natuurlijk voor de betrokkenen als aangename reiservaring in de herinnering achterblijft Ook het summum van spanning in dat jaar zal niet gemakkelijk vergeten worden a's A.F.C zijn laatste thuiswedstrijd tegen Alc. Victrix moet winnen, om zijn kans te behouden, terwijl tegelijkertijd in Zaandam onder de oogen van een viertal A.F.C.-ers de wedstrijd Z.F.C.-D.W.V. wordt gespeeld, die Z.F.C. moet winnen en ook wint. Het was in elk geval interessant om het telefonisch contact met ons terrein vanuit Zaandam te onderhouden. Het einde van seizoen 1941, extra laat door den langen scherpen winter, bracht ons in avondwedstri|den ook de promotie-competitie van het 4e, dat zijn werk bekroond zag door in een avond-wedstrijd van (wijlen) H.E.D.W. 2 te winnen en aldus te promoveeren naar de Res. 2e Klasse. En dan te bedenken, dat nog slechts een luttel aantal |aren daarvoor A.F.C. 2 in de Res. 3e Klasse speelde I Aan de vergetelheid wil ik nog gaarne ontrukken weer zoo'n ongeveer oude uit- wedsM als D.OS. 2-A F C 4, n.l. eerst allen ge.amenliik een kopie koffie ,eUtrech, genuttigd in het Haagsch koffiehuis, wandeling (bij gebrek aan bussen in moderne ti|den) naar het D.O.S -veld, verkleedpartij met giechelende dames binnen gehoor een zwaar bevochten 1—1, terugkeer naar de stad, natuurlijk geen borreltjes, maar pofferties Teeken des tijds. Herinnert U zich ook uit het korte verleden die beslissende uitwedstrijd teqen DOS van het e, met een koffietafel vooraf in het Haagsch Koffiehuis, taxi's en Jan Pleziers' die niet kwamen, een 3/ uur wandeling naar het veld, een verloren toss met als ge- 157

Jubileumboeken | 1945 | | pagina 189