bal voor het verdere leven actief te verlaten I Daarom niet getreurd, want voetballen blijft een prachtige afleiding, biedt in A F.C. veel gezelligheid en dan doet het elf tal, waar je in speelt er maar weinig toe. Dan breekt ook einde 1932 de tijd aan van de H.B.S. Zilveren Kraai tournooien. Hoe- velen van ons 3e elftal weten van 1932 tot 1942 wat dit voor schoone sportfestijnen waren met vlotte A.F.C.-gezelschappen, zoowel dames als heeren. Een ieder vond het een eer mee te mogen. Dat jaar was het een tweedaagsche met het winnen van de Zliveren Kraai (met strafschoppen in de finale dank zij Tjerk Reyinga). Datzelfde jaar ging A.F.C. I naar U.V.V. met Kerstmis en men belde mij op uit Utrecht om te hooren of de familie van Nek zich reeds uitgebreid had, hetgeen ik net beves tigend kon beantwoorden, waarop „Oom Roel" direct zijn plichten deed en de feest stemming in Utrecht ter eere van den kleinen puck direct werd verhoogd I A.F.C. op z'n best op reis „Aangetrouwde" (zij loopt nog steeds in A.F.C. rond) dicht en schrijft er op los over onze uitwedstrijden. Omstandigheden buiten mijn wil zijn oorzaak, dat ik in het actieve A.F.C.-leven mij moet terugtrekken en mij intensief op mijn persoonlijke belangen moet concentree- ren. Voetbal blijft ontspanning voor mij, doch aan de gezellige feestende uitwed strijden is voor mij een voorloopig einde gekomen. Doch het leven gaat door; anderen maken hetzelfde mee als ik. Er volgt n.l. een toer naar Duitschland aan het einde van het seizoen 1932/33. Degenen, die naar Mayen meegingen (ergens in de Eifel), weten daarvan mee te praten, vooral Bauke Dorenbos en Bennie Smits Toch beleef ik nog wel het een en ander in ons clubje als ik o.a. eens met de vete ranen mag meespelen uit tegen D.W.S., waar we met 81 wonnen, gevolgd door gezellig samenzijn, zoodat men na een uurtje tegen de rook kon leunen en waar het bier koud en de etenswaren malsch waren. Daar werd gezongen, daar werd goed gezongen, daar werden verhalen gedaan en moppen getapt, moppen, die een schitterend beeld vormden van wat Amsterdamsche humor vermag en die getuigenis aflegden van de uitbeeldingskracht van de Looye, van Toon Meyer en van Harm, besloten door uiterst gevoelvolle woorden van Voorzitter de Bruine. (Amsterdam Zuid en West op zijn best). Wie vergeet Tante Corrie waar Arie de onsterfelijke melodie van Mac Namara's band tot nieuwe muzikale glorie deed komen Over „Reisjes" gesproken; daar ging me zoowaar een A.F.C.-gezelschap naar Italië met het Ned. Elftal I Ik had niet het genoegen deel uit te maken van dit gezel schap, doch 2/3 van het Dagelijksch Bestuur uit dien tijd ging mee en deed onver getelijke indrukken op. Heeft U het wel eens meegemaakt, zooals wij met het 3e te Assendelft 2, dat men met 62 voorstaat een kwartier voor het einde, vervolgens door een donder- en regenbui het veld totaal onbespeelbaar wordt en de wedstrijd afgelast wordt. Eenige weken later weer naar Assendelft, van voren af aan begonnen en toch met 62 gewonnen dank zij een glas melk met cognac en een geklutst eitje vooraf Wat bracht ons 1936/37 veel sensatie, naast prettige reisjes (o.a. naar Den Helder per autobus), sportieve successen en in een uitwedstrijd te Hilversum tegen 't Gooi 2 156

Jubileumboeken | 1945 | | pagina 188