Het was een glorietijd, en de jaren, die volgden tot 1933 niet minder in de Res. Ie Klasse. Jaar in jaar uit waren uitwedstrijden een „pretje", de hors d'oeuvres variés in Royal te Haarlem waren overbekend en na eiken duren Zondag (en dat gebeurde nog al eens) werd eenvoudig vastgesteld „het huwelijk wordt weer een week verschoven" I Spelers als Willy Brusse, Etje Rood, Han Ruys, later ook Willy Neseker, Wim v. Dijkhuizen e.a. zullen die jaren (plus de knobbeltjes) niet gemak kelijk vergeten. Het was in die jaren, dat we ook met de boot naar Zaandam gingen, en bij Koopman als kind in huis waren voor een dansje en een versnapering. Naast duchtig voet ballen voor een behoorlijke positie in de Res. Ie Klasse beleefden we veel vreugde aan elkaar. Onder de roemruchte reisjes behoorden destijds ook de bottertochten, jaarlijks door 10 tot 25 A.F.C.-ers gemaakt op de Zuiderzee; het is een apart onderwerp, deze bot tertochten. Misschien verhaalt dit feestnummer hier nog wel van, maar zeker is, dat ze tot de aangename en bijzondere reisjes behoorden. „And again, until after the war Wat zijn de jaren 19401944 toch doodsch geweest, als ik dit vergelijk met 10 jaar daarvoor. Toen gezellige uitwedstrijden, ping-pongwedstrijden, biljartwedstrijden, Be stuursvergaderingen, bottertochten, A.F.C.-Kerstavonden en Jaardiners, schaatstochten naar Leiden en Marken, een verzorgde A.F.C.-Schakel op mooi papier met uitvoe rige tekst; vuurwerk op den Wandelweg, Nieuwjaarswenschen van Thomasvaer en Pieternel. Is er één A.F.C.-er, die ooit 1931 vergeet met zijn beslissingswedstrijd te Wormerveer tegen Hollandia uit Hoorn om te ontkomen aan de fatale onderste plaats Het commentaar van dit reisje moge slechts zijn:. „Dat er weinigen rechtstreeks naar huis zijn gegaan, wien zal het verbazen Het zegt wel iets, dat het seizoen 1930/31 werd besloten voor het tweede met een gezellig bitteruurtje, een prettig bootreisje, een gezellig samenzijn voor de rest van den avond als slot van een prettig, doch moeilijk seizoen. Hoe zoetkens kabbelt het leven verder. Een nieuw seizoen 1931/32 breekt aan. Ik herinner mij, dat er een eerste uitwedstrijd tegen Z.F.C. 2 gelijk gespeeld werd met 33, waarvan de afloop allerprettigst was, omdat Bennie Smits en Arie Waaijer bijna in den verloofden staat naar huis gingen en een alleraangenaamste eetpartij in de Stadtschanke (wat was die in die jaren bij A.F.C. in eere met „coiffeurs- crème". November 1931 nog één keer in het le (de le keer als aanvoerder doch een 72 nederlaag tegen D.E.C. verstoort deze illusie. In die jaren vechten le en 2e regelmatig om niet onderaan te komen en als dit bij het le lukt in den 17en wedstrijd van het seizoen 1931/32 dan is een gezellig diner dansant in de Kroon het slot van het seizoen. Eigenlijk kan ik hier niet goed onder woorden brengen, hoe mooi die jaren waren voor ons clubleven ten opzichte van 19401944. Van tijd tot tijd gezellige uitwed strijden, bals in Bellevue of l'Europe (in avondtoilet) dat gebeurt in de laatste jaren practisch niet! Moge spoedig de tijd aanbreken, dat onze tegenwoordige jeugd in zulke mate vrijheid en vreugde kan genieten als wij toen deden. Nog heb ik het genoegen in Sept. 1932 met het le tegen Bloemendaal mee te spelen om dan 9 Oct. in een 50 nederlaag tegen Velox-Utrecht definitief 2e Klasse voet- 155

Jubileumboeken | 1945 | | pagina 187