ÏÏT Vv=>\ Mooie jaren zijn voorbij, de voetbalcapaciteiten tanen iets bij mij en ik vind een plaats in het roemruchte 2e in de Res. 2e Klasse. Maar de wedstrijden en vooral de uitwedstrijden blijven interessant. In Februari 1927 zijn we kampioen Res. 2e Klasse A onder aanvoering van A. Ruys. Wie vergeet ooit de tocht naar Hoorn in die 2e maand van 1927. Een flink sneeuwkleed bedekte het veld, flink blies de wind en bracht sneeuw mee. Toss winnen was belangrijk. „Groote" Ruys won die toss en na 17 min. stonden we 40 voor, hetgeen ook de eindstand werd. Dol van vreugde zijn we naar Amsterdam „gerold" en werden koel ontvangen, want per abuis was doorgekomen een 40 nederlaag inplaats van een 40 overwinning. Snel veran derde de decoratie en op het Damrak werd nog even een klein kampioensfeestje in elkaar gedraaid. Herinner ik me niet uit datzelfde seizoen den bekerwedstrijd H.R.C.A.F.C. met een gezellig dansje na afloop plus een mislukt diner en een valsch kaartspelletje (o I Willy Brusse) op de terugreis Dat jaar bracht meer sensatie, want ook het 3e werd no. 2 in de Res. 2e Klasse achter Ajax 3 en daardoor werd het een promotiestrijd tusschen A.F.C. 2 en 3 en Rapi- ditas 2 uit Weesp. Heerlijk, dat laatste kwartier in Weesp met de stand 22. Gelijk spel beteekent een promotie en verliezen beteekent een beslissingswedstrijd, maar het was en bleef 22. Hoe prachtig was de veteranen-wedstrijd dat jaar in Apeldoorn tegen Robur met de volgende opstelling: F. de Vilder Mets en Sijmen Wit, v. Nek, E. v. Ooy, Wijnand P. Wessel, Bessem, Jan Daudey, Fons de Vilder, G. Bosch. We hadden allen grijze pruiken op, eenigen hadden nog een grijze baard en kwamen strompelend en kreupel het veld op. De geschiedenis van deze wedstrijd zegt, dat „Dick Bessem gelijk Buziau voor den juwelierswinkel schich tig opschrok als het bruine monster in zijn nabijheid kwam en hoe Wijnand eenige malen trachtte te koppen, doch intijds tot de ontdekking kwam om zijn toch reeds spaarzame herse nen daar maar niet aan te wagen." De veteranen speelden 33 en het le 22 tegen Robur en de dag eindigde met „één van de alleraardigste diners, die ooit met A.F.C.-ers gehouden zijn en een thuisreizend gezelschap A.F.C.-ers dankbaar en voldaan." In dien glorietijd gingen we ook met het 2e naar de Zeemeeuwen te Zandvoort, wonnen en passant met 81 en besloten den dag met een gezellig zitje bij Mussert met gratis gezicht op zee onder de Charleston, het gebruikelijke glaasje melk en een intiem dinertje en daarnaweer dansen in Riche. d. a. m. v. 154

Jubileumboeken | 1945 | | pagina 186