Hilversum, Donar, D.O.S. en we maken ook kennis met de Kampong seriewedstrij den met hun gezellige reünie en uiterst geanimeerd diner. Dan komt met Kerst 1925 de roemruchte toer naar Assen tegen Achilles en naar Apel doorn tegen A.G.O.V.V. en wie ging als supporter mee:... Dick Bessem. Wie zal ooit vergeten, dat Hans Haaxman riep: Laat maar ioopen, maar zelf ook de bal liet Ioopen Wij wonnen desondanks met 6—3. Na afloop „thé-dansant", (de thee was toen al schaars) gevolgd door diner, en tenslotte soirée dansante in de boven zaal van ons hotel. Menige kans en dans werd er gemaakt en veel verliefde blik ken werden er geworpen: Als we Breethoff en Haaxman resp. de woorden „Sneek" en „Sterrenbosch" in hun ooren lieten druppelen, moet je eens zien hoe ze bloosden. Karei Kaufmann nog altijd dank voor dien schoonen dag. De 2e dag werd de dag van Tu-Tu, de stopwoorden van Gerard Breethoff ook in den wedstrijd. Al onze menschen speelden, alsof ze geen Assen en geen balzaal gezien hadden en zoo van moeders pappot kwamen. We kwamen 2—0 voor, doch door dat Hans Haaxman schitterende dingen deed en zoo safe als een zeef was, werd het 22. Van deze tocht verluidde: Verloren voorwerpen: een manchetknoop in nabijheid Sterrenbosch, Assen; een dasspeld, bijwijlen luisterend naar den naam Tu-Tu. een hart richting Sneek; Vijftien stemmen; Een lei(ij)der. Gevonden Voorwerpen: 3 leege theepotten; 1 buil terug te bekomen bij den WedEd. Heer Agent, Gummi stokstraat, Assen. 1926 is het jaar, dat A.F.C. 2, o.a. door een 70 overwinning te Den Helder tegen H.R.C. 2, kampioen wordt van de Res. 3e Klasse B gevolgd door promotie naar de Res. 2 Klasse en gevolgd door een boottocht naar Hoorn: Zegt U dit programma iets Zaterdag 12 Juni 1926: 2. uur n.m. Aantreden aan den steiger van den Hoornschen Boot, achterkant Centraal Station. 2.15 uur n.m. Vertrek per feestelijk gepavoiseerd vaartuig, van een jubende menigte A.F.C.-enthouiasten, aangevoerd door de tonen der muziek, uitgestoo- ten door onze onvolprezen Reds Band; pierement aan boord. 5.30 uur n.m. Aankomst te Hoorn. Eerewacht te vormen door de leden van de Hoornsche Voetbalvereeniging: geve we nog een Schupske". 6. uur n.m. Landelijk diner; concertbegeleiding door de Reds Band. 8. uur n.m. Terugtocht: Bal aan boord; schitterende illuminatie. 11.30 uur n.m. Aankomst in Mokum; afscheidstooneelen, fanfares, politie-demonstra- ties enz. Van deze kampioensboottocht verluidt: „steeds hooger steeg de feestvreugde, die het hoogtepunt bereikte bij het binnen komen te Hoorn. De geheele stad stond aan de Pier en we voeren binnen met ge zichten als waren we echte Vikingen. Luid schetterde de muziek, we stelden ons militairement op en met de kampioens- en admiraalsvlaggen voorop marcheerden we Hoorn binnen". 153

Jubileumboeken | 1945 | | pagina 185