REISHERINNERINGEN uit vervlogen tijden Als buurman kom je wel eens zoo gemoedelijk binnenloopen bij onzen redacteur met een praatje over den oorlog of gebeurtenissen van den dag. Diens geest, altijd actief, was op zekere keer met heel andere dingen bezig en hij overviel mij met de mededeeling: „Van jou krijg ik ook een artikel voor ons feestnummer". Zelf kwam ik net van een zakenreis terug en de altijd werkzame geest concludeerde onmiddellijk: „En je schrijft over clubreisjes, want je loopt lang genoeg mee, om een paar indruk ken uit vervlogen tijden te geven." Hiermede was het onderwerp afgeloopen, de opdracht gegeven, en aan tegenspreken heb ik mij niet gewaagd. Wij gingen vlot tot het oorlogsthema over en ik ging met mijn opdracht weg. Mel»®«za«elftallen op stap, heb ik altijd uiterst aangenaam gevonden. Je treft veel kennissen, je hebt een doel, je hoopt op succes van je elftal en menig keer werd in normale tijden de bijeenkomst voortgezet tot heel, heel laat in den avond, oorspron kelijk alleen, later met meisje (afgewisseld door het meisje eens thuis te laten), weer later met vrouw. Elke periode had haar bijzondere bekoring en heeft die ongetwij feld nog, al maken de oorlogsomstandigheden het pleizier zeer veel kleiner. In het seizoen 1919/20 maakte ik mijn eerste wedstrijden met A.F.C. mee, eerst met het 3e in de Res. 2e klasse, later in het seizoen met het 2e in de Res. Ie klasse. Het waren groote gebeurtenissen in mijn leventje, want ik was gewend slechts plaatse lijk te spelen in de voorafgaande jaren in den A.V.V.B. en in den A.V.B. Trotsch als een pauw was ik, want op kantoor kon je „fijn" 's Maandags vertellen, dat je tegen het 2e elftal van een bepaalde groote club had gespeeld en het doemde zoo voor je op, dat je misschien wel eens in het le zou spelen ook Heerlijke perspectieven En ja, dit groote moment kwam reeds in het volgende seizoen. Ons le elftal speelde nog in de le klasse en daar kreeg ik een telegram, dat ik moest invallen voor, ik meen Pim Versluis, die toen halfback speelde. Het was tegen V.O.C. Om nooit te vergeten Nog vier wedstrijden volgden in dat seizoen, n.l. tegen U.V.V., H.V.V., D.F.C. en Haarlem. Degradatie volgde Maar ondanks de teleurstellende resultaten was het een mooi seizoen, omdat ik veel uitstapjes maakte, hetwelk in dien tijd iets meer bijzonders was dan nu, 25 jaar later. Zelfs kwam de klap op de vuurpeil, toen toch het Bestuur besloot een tour te gaan maken en wel naar den Elzas. Mijn eerste kans (en zooals later bleek, mijn eenige kans I) voor internationaal voetbal, zij het dan in clubverband. Mijn patroon wei gerde eerst toestemming, omdat het niet uitkwam met de werkzaamheden, op kan toor, maar alle bezwaren werden „glansrijk genomen". Ca. 10 Juli gingen we op reis; allen met stroohoed. Dat was een gebeurtenis, die eerste keer over de grens België in. Als een „pauw zat ik op het terras in Antwerpen, 's Avonds laat kwamen we in Straatsburg aan. De volgende dag spelen in Mets tegen de Entente Messine. 150

Jubileumboeken | 1945 | | pagina 182