voor ons doel geschikte Hoornsche Boot, de Burgemeester van Dedem waarbij de ruimte zelfs gelegenheid bood om met de beentjes van den vloer te gaan. We kwamen na een voorspoedige 'reis in Hoorn aan. Har- L telijk door de bevolking verwelkomd. Met de muziek en vlaggen voorop marcheeren wij in gesloten colonne door de mooie oude stad, om eerst een eerbiedige hulde te brengen bij het standbeeld van J. P.' Coen en V waarbij wij ons prachtig Wilhelmus ten gehoore brachten. Toen verder naar J het restaurant waar ons een gezellige maaltijd wachtte. Even voor het be reiken van dit doel kwam er, in den vorm van een grooten politieagent, een afgzant van Hoornsch „burgervader" op mij af, informeerende van wie V ik vergunning had, met muziek door de stad te trekken. Deze uniformkenner had in mij direct den admiraal gezien. Gelukkig liep alles, dank zij het optreden van de Hoornsche pers goed af en kregen wij zelfs toestemming om wederom in gesloten formatie en met muziek naar de Burgemeester van Dedem terug te keeren. Hiervan hebben we echter geen gebruik ge maakt. In kleine troepjes keerden wij aan boord terug, niet nadat door verschillende heeren onderzocht was, wat er achter de mooie gevels der oude huizen te koop werd geboden. In prachtstemming kwamen wij laat in Amsterdam terug zelfs te laat om de dorstige keelen (aan boord was alles op) nog te smeren. Een paar heeren hebben mij toch nog naar een gelegen heid medegenomen waar dat mogelijk was (Ik meen omtrek Dam). Moge ook dergelijke tochten in verband met het behalen van Kampioenschappen nog vele malen worden georganiseerd. Ik zou door kunnen gaan met nog vele herinneringen. Ik denk daarbij aan ons 40-jarig jubileum en het daaraan verbonden tot stand komen van ons clubhuis, aan ons mobi lisatie Comité etc. Ik zou echter dan een te onbescheiden gebruik maken van de aan mij verleende plaatsruimte. Zoo geeft de jubileerende Vereeniging veel gezel ligheid aan jong en oud (zelfs Opa's voelen zich bij ons thuis). Moge dit zoo blijven. Aan de jongeren de taak successen op het voetbalveld. De A.F.C. ter eere en een ieder medewerkend om de club door G. N. Scheepens c.s. opgericht haar ook in de toekomst de plaats te doen innemen welke zij verdiend. Dat zij zoo I H. ESSER. 138

Jubileumboeken | 1945 | | pagina 168