dat ik als lid van A.F.C. werd aangenomen. Dat briefpapier zag er toen nog lang niet zoo verzorgd uit als tegenwoordig. 'tWas slechts een half velletje papier met een groot A.F.C.-stempel erop. Daar ging eerst nog wat aan vooraf. A.F.C. had toen feitelijk veel te weinig leden en begon te zoeken naar Juniores. Vanzelf was ik ais broer van Schaf allang „voorbestemd" om in A.F.C. te komen. Trouwens, lid of geen lid, ik trok toch reeds overal mee. Maar „de groote heeren" hadden al van mijn spel gehoord en zouden eens komen kijken. Ons schoolelftal zou n.l. op zekere Zondag morgen tegen een ander schoolelftal uitkomen en wel op een terrein bij de P. C. Hoottstraat, waar nu de Rijkspostspaarbank staat, in de van Baerlestraat. Ik stond als rechtsback opgesteld en het ter leen gekregen voetbalbroekje was wat aan den wijden kant; de toeschouwers hoorde ik steeds maar lachen, vooral als ik in actie was. Enfin, het resultaat was, dat ik weldra als lid van A.F.C. werd aangenomen. Eerst werd ik opgesteld in het fweede elftal, doch lang duurde het niet, want al heel gauw verhuisde ik naar het eerste elftal als links-binnen. Daarna heb ik nog vele jaren de rood-zwarte kleuren in het eerste als rechts-half mogen helpen verdedigen. Even verder snuffelen (het blijven maar grepen). Ja, daar heb ik nog een elftal-foto, gedateerd 29 October 1905, gespeeld tegen V.V.V. om het Gouden Kruis, door ons gewonnen met 10. Hier is het elftal: Brandts Frans v. d. Lee Chris Klomp Peet Scheepens Dirk Ouwehand Schaf Scheepens Pasteuning Togneri Jan van Gessel Kruik Overeem Blickman Een team, dat in die dagen tot heel wat in staat was. Dan zie ik nog uitslagen van wedstrijden, gedateerd van 1902 tot 1905, met de opstelling van de spelers erbij. Toch leuk, dat alles nog eens door te kijken. Verder een liedje, gemaakt door Wim van Amstel, waar in een paar spelers bezongen worden op de melodie van „Adele". Voorts een programma van ons 9-jarig bestaan en dan het tien-jarig feest. Nou, dat was een knalfuif. We hebben toen een heele revue opgevoerd, waarvan de Heer Holtzappel Sr. de auteur was. Weet je 't nog Oompie van Huipie „je moet maar wanboffen". Een heel goed geslaagd nummer. M'n blik valt op een inteekenlijst met allemaal handteekeningen voor een bijdrage in de aanschaffingskosten van een medaillekastje. De door ons behaalde medailles werden tot dusverre in een sigarenkistje opgeborgen; later, toen dit val was, kwam er een tweede aan te pas. Nu, dat was toch feitelijk geen gezicht en hoe zou 't, we hadden in de serie-wedstrijden van Be Quick te Zutfen de finale weten te bereiken en een zilveren lauwerkrans mee naar Mokum gesleept. We wonnen van U.D.I. met niet minder dan 50 en populair dat we waren; we werden door het publiek van het veld naar de kleedkamer gedragen I Enfin, om op die inteekenlijst terug te komen, de opbrengst was zoo groot, dat er een mooi medalle-kastje kwam. Er bleef nog wat over ook en daar werd een geldtrommeltje voor onzen len Penningmeester voor gekocht. Het feestvieren had een dergelijke hoogte bij ons bereikt, dat het noodig werd geacht, dat in het programma van het 12y2-jarig feest, de 10-A.F.C.-geboden werden afgekondigd. 131

Jubileumboeken | 1945 | | pagina 159