UIT DE GRIJZE OUDHEID Als een der oudste leden van ons geliefde A.F.C. ben ook ik gevraagd een bijdrage te schrijven voor het gedenkboek ter gelegenheid van het vijftig jarig bestaan der club. De herinneringen van ongeveer vijftig jaar geleden zijn wel grootendeels vervaagd, maar toch wil ik gaarne aan dit verzoek voldoen. Op 18 Jan. 1895 werd door eenige jongelui, veelal buurtgenooten omtrek Over toomWillemspark onze vereeniging opgericht en spoedig door toetreden van meer dere vrienden en bekenden (zooals ook ondergeteekende) uitgebreid tot een gezel lige vriendenclub. Doel was: onze vrije tijd, die toen nog zeer beperkt was (vrije Zaterdagmiddag bestond nog in geen jaren) met het beoefenen van het in die dagen meer en meer ontluikende voetbalspel, nuttig en aangenaam te besteden. Een geschikt stukje terrein in het oude Willemspark was spoedig gevonden en een paar goalpalen daar geplaatst waren in het begin voldoende om ons te oefenen in goalschieten etc. Bepaald trainen mocht dit niet genoemd worden, dat ontstond eerst in veel latere jaren; maar het waren gezonde en prettige middagen, al spoedig gevolgd door avondjes van gezellig samenzijn wat ons alras den naam bezorgde van Amsterdamsche Fuif Club. Alvorens een redelijk elftal kon worden samengesteld om ons met andere vereenigingen te meten, hadden wij heel wat moeite en zorgen en meermalen kwam de vraag bij ons op, of het op den duur zou gelukken de club in stand te houc'en. Na eenige jaren waren verschillende kleinere clubs genoodzaakt te liquideeren, waardoor weer eenige toeloop tot onze vereeniging ontstond en zoodoende is de club gegroeid en uitgebreid tot een werkend ledental wat de oprichters zich wel nooit gedacht zullen hebben. Bijna dertig elftallen in het veld te brengen is een prestatie, waartoe weinig clubs in staat zijn. Bovendien was de sport steeds nummer een en na de wedstrijden (vriendschappelijk of competitie) was er steeds gezelligheid, onverschillig of er al of niet gewonnen werd. En als ik wekelijks de A.F.C. Schakel zoo doorlees is het mij een genoegen te con- stateeren, dat die gedachte nog steeds hoog wordt gehouden. In 1943 mocht de club een groot succes boeken; na vele jaren van harden strijd en moeizaam zwoegen kwam de A.R.O.L.-beker voor een jaar in het bezit van de club. Dat meer dere successen mogen volgen en de club moge zijn en blijven: de gezellige vrienden club is de wensch van Uw eerelid, J. TH. TER VEER, Penningmeester der A.F.C. 1898/1902. P.S. Personen heb ik in dit epistel niet willen noemen. Zeer velen heben zich in den loop der jaren, ieder op zijn wijze, verdienstelijk gemaakt voor de A.F.C. Laten wij hen allen eeren in den naam van wijlen mijn trouwen vriend, onzen eere-voorzitter: GERARD N. SCHEEPENS. 128

Jubileumboeken | 1945 | | pagina 154