HALVE en eeuw De Gouden Amsterdamsche Begint haar tweede jeugd Gelijk men 't zou verwachten In Eere en in deugd. Als alle grijze haren Ontstaan vóór dit schoon feit Een keer te tellen waren Had men een jaar de tijd. De „magere Hein" des Voetbals Had 't vaak op ons gericht Maar 't lukte 'm nooit te dooven Ons kostbaar levenslicht. Want waar veel stoere kerels De schouders aan elkaar Het zware werk verrichten Wordt men ook duizend jaar 1 Wat geeft het grootsch te pochen Met duimen breed in 't vest Doet onverzaakt Uw plichte 't geluk dat doet de rest. Bezield met Heilig Willen Als lichtend voorbeeld: Schaf, Die door zijn groote liefde Zijn Club die stuwkracht gaf. Buig nederig een wijle Het hoofd voor al degeen Die zwoegden vele jaren Voor ons in 't grijs verleên. Die bouwden onvermoeibaar Aan ons zoo schoon bestaan Betreurd, doch niet vergeten Van ons zijn heengegaan. Maar ook in bange uren Barbaarsche oorlogstijd Hebben velen werk en offers Aan onze club gewijd. Was eens de lucht zoo donker De toekomst bang en zwart Thans steekt een heldere zonne Een riem ons onder 't hart. Schudt bij dit jubileum Elkaar sportief de hand En smeedt een stalen schakel van hechte vriendschapsband. Geen pracht en praal naar buiten Maar weet hoe of 't behoort De kleinste daad is meer waard dan 't allergrootste woord. Laat 't enthousiasme daveren Met overluid geweld Laat schallen feestbazuinen Het liefst nog in 't veld. Het roer zal 't schip besturen In storm en ruwe zee Het blijve in sterke handen. LANG LEVE A.F.C. I I W. STAATS. 121

Jubileumboeken | 1945 | | pagina 147