lïezersfinale werd wegens het te late uur niet meer gespeeld en na loting met de S.C. Haarlem legden wij op den 4den prijs beslag. Ook namen wij voor het eerst deel aan het tournooi om den Kieviten wisselbeker te Eindhoven. De eerste wedstrijd tegen Hilversum werd met 52 gewonnen. De finale tegen D.W.S. werd met 49 verloren. Daar de A.R.O.L.-Beker dit jaar in het Olympisch Stadion werd verspeeld werd de ons door het A.F.C.-Bestuur geboden gelegenheid om tijdens de rustpooze tusschen de demi-finale en de finale een demonstratie-honkbalwedstrijd te spelen met beide handen gegrepen. E.D.O. werd bereid gevonden met haar volledige 1ste negen tal tegen ons uit te komen, terwijl de Heer Notebaart ons terwille was door den wedstrijd voor het talrijke publiek per microfoon te expliceeren. Na een van onzen kant slecht gespeelde wedstrijd verloren wij met 08. Wat de competitie wedstrijden betreft merk ik nog op, dat dit jaar de beste persoonlijke prestatie werd geleverd door Otto Sterman, die zoowel aan slag (gemiddelde 0.351), alsook in het veld boven de andere spelers uitstak. Het was bovendien een verheugend verschijnsel, dat goede jongere krachten op den voorgrond traden, nl. Minderman, Kretschmar, Brommelcamp en Kraal. Vooral laatstgenoemde bleek zijn plaats als 3e honkman, naarmate het seizoen vorderde, volkomen waardOok enkele oudere spelers nl. Metzelaar, Nesvedba en Kleyn behaalden goede resultaten. Het 2e negental onder captaincy van Paul Minderman werd dit 3e klasse A. jaar op ons verzoek weer ingedeeld in Ajax 3 8 1 1 13 de 3e klasse. Het wist de race om het Shell 8 1 1 13 kampioenschap lang vol te houden, maar A.F.C. 2 8 4 2 2 10 o.a. tengevolge van een niet goed op A.P.G.S. 2 8 1 0 7 2 de hoogte zijn van het wedstrijd-regle F.H.D.C. 2 8 1 0 7 2 ment, moesten wij ons uiteindelijk met de Beslissingswedstrijd: Ajax 3Shell 98. 3e plaats tevreden stellen. De laatste wedstrijd tegen Ajax 3 op ons veld moest de beslissing brengen of Ajax dan wel Shell kampioen zou worden. Ons negental kende zijn sportieven plicht en wist zoowaar een gelijkspel (99) uit het vuur te sleepen, waardoor een beslissingswedstrijd tusschen Ajax en Shell noodig was om uit te maken wie zich kampioen mocht noemen. 1944. Begonnen werd dit jaar met een oefenwedstrijd te spelen tegen Ajax. Hoewel beide negentallen niet volledig uitkwamen wisten wij na vrij behoorlijk spel dezen wed strijd te winnen (32). In verband met het 10-jarig bestaan van de Honkbalafdee- ling op 22 Mei speelden wij op Mei een Jubileumwedstrijd op ons veld tegen Blauw-Wit (kampioen van Nederland 1943). Hoewel de weersomstandigheden verre van ideaal waren werd er ten aanschouwe van veel publiek zeer behoorlijk ge speeld. A.F.C. had weer de beschikking over Dick Disselkoen, die het werpen nog niet verleerd bleek te zijn. Na aanvankelijk met 05 te hebben achtergestaan werd deze achterstand in de laatste innings ingeloopen tot 45 waarmede ook het einde kwam. Vermeld dient hier nog te worden, dat ons bij monde van den Blauw Wit captain van Heeswijk bloemen werden aangeboden terwijl onzerzijds aan deze ver- eeniging een herinnering aan dezen wedstrijd werd aangeboden. Vóór den wed- 108

Jubileumboeken | 1945 | | pagina 132