den N.H.B. maar door verschillende omstandigheden waren wij genoodzaakt dit negental, nadat 8 van de 10 wedstrijden gespeeld waren, uit de competitie terug te trekken. Met ons 1ste negental namen wij nog deel aan het Zilveren Bal-tournooi. In de demi-finale verloren wij van de uiteindelijke winnaars van het tournooi de S.C. Haar lem 2. De uitslagen waren: A.F.C.E.D.O. 2 53; A.F.C.Ajax 2 63. Demi-finale: S.C. Haarlem 2A.F.C. 32. 1943. HET 1ste NEGENTAL KAMPIOEN DER OVERGANGSKLASSE B. In de aan het begin van dit seizoen gehouden ledenvergadering werd een wijziging in het Bestuur gebracht. Dit werd thans als volgt samengesteld: A. M. Disselkoen Sr. Voorzitter; B. Jungerius, penningmeester; C. H. Kleyn, secretaris; A. C. Metzelaar, commissaris van materiaal. De negental-commissie werd gevormd door A. M. Dissel koen Sr., O. H. Sterman en G. Thonus. Daar de kampioenen van de 2e klasse van het vorig seizoen bij keuze naar de Overgangsklasse promoveerden moest deze klasse in 2 afdeelingen worden gesplitst. Ondanks het gemis van Dick Disselkoen, welke evenals Schaaphok en Sweers wegens werkzaamheden elders, helaas niet beschikbaar was brachten wij toch een zeer sterk negental in het veld. Wij slaagden er dan ook in met slechts 1 nederlaag tegen D.O.S. te Utrecht met grooten voorsprong het kampioenschap te behalen. In de andere Afdeeling werd zooals algemeen verwacht werd H.C.K. voor de 3e maal in successie kampioen. Volgens Bondsbesluit zouden er in verband met de bui tengewone omstandigheden (o.a. gemis van spelers wegens werkzaamheden elders) geen promotie/degradatie wed- Overgangsklasse B. strijden plaats hebben. Wel stelde de A.F.C. 13 12 1 24 N.H.B. het algemeen kampioenschap der Blauw Wit 2 14 9 1 4 19 Overgangsklasse in. De eerste wedstrijd D.O.S. 12 9 3 16* tegen H.C.K. op ons veld eindigde in R.C.H. 14 7 7 14 een 53 overwinning, terwijl de return Spartaan 13 4 3 6 9 wedstrijd te Haarlem in een 67 neder H.H.C. 2 13 4 9 8 laag eindigde. De extra beslissingswed Hilversum 12 3 1 8 5* strijd, welke na onderling overleg even T.Y.B.B. 13 1 1 11 3 eens te Haarlem op het E.D.O.-terrein D.O.S., Hilversum en De Spartaan 2 plaats vond, eindigde na spannenden verl.pnt. w.n.o. strijd met 63 in het voordeel van H.C.K. De H.C.K.-werper Klip trad speciaal in dezen laatsten wedstrijd op den voorgrond en wist in de laatste inning door een fenomenalen vang den wedstrijd voor zijn vereeniging uit het vuur te slepen. BESLISSINGSWEDSTRIJDEN ALGEMEEN KAMPIOENSCHAP OVERGANGSKLASSE. H.K.C. 3 2 14 A.F.C. 3 1 22 Met Pinksteren gingen wij volledig naar Hilversum voor de wedstrijden om den Zilve ren Handschoen. In onze groep waren ingedeeld: E.D.O., De Spartaan en Quick. Wij werden groepwinnaar met de volgende resultaten: A.F.C.De Spartaan 144; A.F.C.E.D.O. 3—1; A.F.C.Quick 14—0. In de demi-finale speelden wij tegen Ajax (de uiteindelijke winnaar van het tournooi) en verloren kansloos met 08. De ver- 107 HIHBB mam m HM BH SmBBBMif: Mpi I

Jubileumboeken | 1945 | | pagina 131