1 gespeeld. Wij wisten den inmiddels verworven naam van „Cupfighters" gestand te hou den en tot ieders verrassing slaagden wij er in ook dezen beker voor een jaar in onze prijzenkast te parkeeren. In de honkbalwereld werd dan ook het winnen van beide tournooien een unieke pres tatie genoemd. De uitslagen waren A.F.C.Schoten 20; A.F.C.Blauw Wit 75; Finale: A.F.C.—E.D.O. 5-4. Het 2e negental werd ingedeeld in de 2e klasse B. 2e klasse en eindigde in dit sterke milieu D.O.S. 10 10 20 op de voorlaatste plaats. D.O.S. werd in The Catchers 10 7 3 14 deze afdeeling ongeslagen kampioen en Hilversum 10 7 3 14 verkreeg daardoor het recht promotie- V.V.G.A. 2 10 3 1 6 7 wedstrijden te spelen o.a. tegen ons lste A.F.C. 2 10 2 1 7 5 negental voor een plaats in de lste Kruisster 10 10 0 klasse. Met het 2e negental werd nog deelgenomen aan het Zilveren Bal-tour- nooi te Haarlem. Wij verloren onzen eersten wedstrijd van de S.C. Haarlem met 5—17. 1941. DEGRADATIE NAAR DE OVERGANGSKLASSE. Begonnen werd dit jaar met de uitgestelde degradatie-wedstrijden tegen de kam pioenen van de 25 klasse Quick, Schoten en D.O.S., waarvan in een halve competitie te spelen op onzijdig terrein de twee hoogstgeplaatsten in de lste klasse zouden worden opgenomen. Daar het lste voetbal-elftal dit seizoen echter een serieuze kans maakte kampioen zijner Afdeeling te worden hadden wij in deze wedstrijden niet de beschikking over onzen werper Dick Disselkoen, daar het Prom./degr. wedstrijden le klasse. A.F.C.-Bestuur het in verband met de Schoten 2 2 4 eventueele blessures niet verantwoord Quick 3 2 14 achtte des Zaterdags voor den Zondag D.O.S. 3 1 2 2 een honkbalwedstrijd te spelen. Hoewel A.F.C. 2 2 0 deze maatregel verre van plezierig was, moesten wij toch het door het A.F.C.- Bestuur ingenomen standpunt volkomen billijken. Hierdoor waren wij wel zeer gehan dicapt, hetgeen uit de resultaten wel zou blijken. De teleurstellende wedstrijden liggen den meesten A.F.C.-ers nog versch in het geheugen. Behalve het gemis van onzen werper werd er bovendien in deze wedstrijden zoo slecht en zonder eenige animo gespeeld, als kwamen wij voor het eerst in een honkbalwedstrijd uit. Onze thuiswedstrijd in het Olympisch Stadion tegen het toch niet sterke D.O.S. werd met 5verloren. De week daarop werd in het Ajax Stadion tegen Quick gespeeld en ook deze wedstrijd eindigde in een nederlaag en wel met een no-run score 07. Door deze beide nederlagen was het niet meer noodig den wedstrijd tegen Scho ten te spelen en was degradatie naar een lagere klasse een feit geworden. Schoten an Quick promoveerden naar de lste klasse. Inmiddels werd in de Jaarvergadering van de N.H.B. besloten, teneinde het ver schil in spelpeil tusschen de lagere Afdeelingen en de lste klasse te verkleinen, een Overgangsklasse in te stellen. Wij moesten dan ook dit jaar ons geluk in deze 105

Jubileumboeken | 1945 | | pagina 129