spelen en stonden altijd hun tegenstanders met raad en daad terzijde. Ik hoop, dat zij weer of nog in de gelegenheid zullen zijn naar ons land terug te keeren. De resultaten van het 1ste negental bleven ook dit jaar ver beneden de verwach ting. Hoewel wij nu over een goeden werper als Dick Disselkoen beschikten, werden er zooveel onnoodige veldfouten gemaakt, terwijl ook de slagprestaties niet dende rend waren, dat wij na feilen strijd met Ajax, V.V.G.A., BI. Wit en H.H.C. gelijk met deze laatste vereeniging op de laatste plaats eindigden. Een extra be slissingswedstrijd tegen H.H.C. moest uit maken wie degradatie-wedstrijden zou moeten spelen. Na loting werd vastge steld, dat de wedstrijd op het terrein van H.H.C. te Haarlem zou worden gespeeld. In het begin van den wedstrijd zag het er naar uit, dat wi| een gemakkelijke overwinning zouden behalen. Na 4 innings was de stand 8 0 in ons voordeel. Het kwam echter anders uit. Door slecht en wat erger was zeer nonchalant spel kwamen wij zelfs met 2011 achter te staan. Door de gevolgde speelwijze resoluut te wijzigen werd de achterstand in de laatste inning ingeloopen tot 2019. Met Kleyn aan slag met den stand 2 uit en 2 honken bezet was dus nog van alles mogelijk. De scheidsrechter maakte toen echter de fout door Kleyn ten onrechte „uit te geven, waardoor de wedstrijd met 1920 werd verloren. Wij protesteerden tegen deze scheidsrechtelijke dwaling met als resultaat dat de Protestcommissie ons protest toewees en de wedstrijd ongeldig verklaarde en deze opnieuw werd vastgesteld. Ook thans werd deze weer te Haarlem gespeeld. Wij had den nu de pech, dat onze werper Dick Disselkoen door een ongeval aan zijn handen niet van de partij kon zijn. De negental-commissie zocht in verband met de belang rijkheid van dezen wedstrijd naar een eenigszins dragelijke oplossing en vond den A.C.C.-er Piet Sanders Jr. bereid de zware taak als werper op zich te nemen. Dit experiment mocht echter (ook tengevolge van de abnormaal slechte weergesteld heid) niet baten en wij keerden met een zware nederlaag (428) huiswaarts, gedoemd zijnde degradatie-wedstrijden te spelen. Deze waren tengevolge van het vergevorderd seizoen (inmiddels was het reeds October en de voetbalcompetitie was al lang begonnen) tot het voorjaar van 1941 opgeschort. A.F.C. WINNAAR VAN HET ZILVEREN HANDSCHOEN-TOURNOOI. Ook dit jaar namen wij weer deel aan het Zilveren Handschoen-tournooi te Hilver sum en met succes. Door voortreffelijk werpen van Dick Disselkoen wisten wij op den eersten prijs beslag te leggen. De uitslagen waren: Groep A= A.F.C.Zeeburgia 26; A.F.C.—O.V.V.O. 6-3; Zeeburgia—A.F.C. 5—5; O.V.V.O.—A.F.C. 3—4. Groep- winnaar A.F.C. Demi-finale: Hilversum—A.F.C. 3—10. Finale: A.F.C.—Ajax 1—0. Ver meld dient te worden dat in de finale zoowel Disselkoen als de Ajax-werper Blom- vliet ieder slechts 1 honkslag tegen zich gescoord zagen. A.F.C. WINT DEN ZILVEREN BLAUW-WIT-BEKER. Wij werden door Blauw Wit weer uitgenoodigd deel te nemen aan de wedstrijden om den Zilveren Beker, welke op de bij-terreinen van het Olympisch Stadion werden le klasse. Haarlem 12 12 24 E.D.O. 12 6 2 4 14 Ajax 12 6 1 5 13 Blauw-Wit 12 4 2 10 V.V.G.A. 12 4 1 7 9 H.H.C. 12 3 1 8 7 A.F.C. 12 3 1 8 7 104

Jubileumboeken | 1945 | | pagina 126