eerst in onzen laatsten wedstrijd, welke tegen deze vereeniging gespeeld werd, de beslissing viel. Door een volkomen falen van onze werpers werd deze wedstrijd, na dat wij aanvankelijk hadden voorgestaan, toch nog verloren en wij moesten evnals het jaar daarvoor met de 2e plaats genoegen nemen. Wie van de oudere spelers herinnert zich niet den wedstrijd tegen H.H.C. 2 te Haarlem op het oude terrein aan de Kleverlaan, welken wij dank zij voortreffelijk spel van Ben Bonkink en Teun Beets, resp. als 2e en 3e honkman met 1812 wonnen. Na afloop was het zwemmen in het afgesloten aangrenzende zwembad, waarbij de Politie nog werd gealarmeerd. Lieten wij toen uiteindelijk B. Nesvadba niet met de vuile wasch zitten I Het 2e 3e klasse B. negental werd ingedeeld in de 3e klasse. Shell 6 4 19 Daar de spelers van dit negental vrijwel A.M.V.J. 2 6 3 1 2 7 allen nog nooit honkbal gespeeld had- Z.R.C. 2 6 3 3 6 den was het te verwachten, dat de resul- A.F.C. 2 6 1 5 2 taten niet denderend zouden zijn. Wij moesten dan ook met de laatste plaats genoegen nemen. Het Bestuur ging van het standpunt uit „oefening baart kunst", wat helaas van vele spelers niet gezegd kon worden, daar de oefenavonden zeer slecht bezocht werden. 1936. In het Bestuur had inmiddels een wijziging plaats gevonden. De heer J. M. Meijer volgde H. v. d. Grampel op als voorzitter, terwijl zijn zoon Jan tot penningmeester werd benoemd. Het secretariaat werd toevertrouwd aan G. Thonus. De N.H.B. opende dit seizoen met openingswedstrijden, welke voor de vereenigingen als oefening be doeld waren voor het aanvangen der competities. In de 1ste ronde speelde ons lste negental tegen Quick 2 en won met 317. Ons 2e negental speelde tegen D.W.S. en werd uitgeschakeld met 1019. De week hierop speelde het lste negen tal in de 2e ronde tegen Quick I (toenr alig kampioen van Nederland) en verloor na spanenden strijd met 23. Deze uitslcg was zeer verrassend, vooral omdat het Quick-team op Mr. Vrij na, geheel volle dig op het veld kwam, o.a. met den ge- vreesden werper Lgmmers alsmede ach tervanger Bakker. De beste prestaties aan slag leverden M. van Driel en G. Thonus ieder met 0.50. Het lste negental werd weer ingedeeld in de 2e klasse. Ook dit jaar konden wij er niet in slagen het kampioenschap te behalen. Even als het vorig seizoen moest de laatste wedstrijd (op eigen terrein tegen Haar lem 2) de beslissing brengen. Wonnen wij dan eindigden wij met Haarlem 2 gelijk en was een beslissingswedstrijd noodig; verloren wij of werd gelijk gespeeld dan was Haarlem 2 kampioen. Onder veel belangstelling werd deze wedstrijd gespeeld, doch reeds spoedig na het begin bleek, dat wij niet tegen onze tegenstanders waren op gewassen. Wel trad in de 6e inning nog een herstel in, doch uiteindelijk konden wij de race niet volhouden. Hierbij merk ik nog op, dat Haarlem 2 een sterk negental op de been bracht, waarin o.a. meespeelden als werper R. de Mon en verder Massée, Langereis e.a. 2e klasse B. Haarlem 2 10 9 1 18 D.E.V. 10 7 1 2 14 A.F.C. 10 7 3 14 E.D.O. 2 10 4 6 8 Z.R.C. 10 2 1 7 5 V.V.G.A. 2 10 10 0 99

Jubileumboeken | 1945 | | pagina 121