DE HONKBALCLUB 1934 1945 Voor dit Gedenkboek ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van onze A.F.C. werd mij door den samensteller van dit boekwerk, Jo Wijnand, verzocht een bijdrage te willen leveren, bevattende een overzicht der prestaties alsmede verdere weder waardigheden van onze Honkbalafdeeling gedurende de ruim 10 jaren van haar bestaan. Ik voldoe natuurlijk gaarne aan dit verzoek en zal trachten de verrichtingen van onze negentallen in den loop der jaren zoo volledig mogelijk weer te geven. Zooals onze oud-voorzitter, wijlen de heer J. M. Meyer, in het gedenkschrift ter eere van het 40-jarig bestaan der A.F.C. reeds schreef is HONKBAL het spel der toekomst. Deze veronderstelling is inderdaad juist gebleken. De laatste jaren is de belangstelling in ons land en wel speciaal in Amsterdam en Haarlem voor deze zomersport geweldig toegenomen en het is thans geen uitzondering meer, dat bij belangrijke 1ste klasse competitie-wedstrijden reeds meer dan 5000 toeschouwers blijk van hun belangstelling geven. 1934. DE OPRICHTING. De Afdeeling Honkbal werd opgericht op 22 Mei 1934 en wel na een levendige propa ganda campagne van Adé Kleyn, die als toekomstig sportleeraar het spel op de Academie voor Lichamelijke Opvoeding reeds beoefende. Het eerste Bestuur werd samengesteld uit: H. v. d. Grampel, voorzitter; J. M. Meyer, penningmeester; C. H. Kleyn, secretaris, terwijl A. P. Bos als commissaris het Bestuur van A.F.C. vertegen woordigde. Begonnen werd, teneinde het beschikbare spelersmateriaal te overzien, met een oefenwedstrijd te spelen tegen A.M.V.J. Hierna volgde toetreding tot de Nederlandsche Honkbalbond. In het verdere verloop van dit overzicht zal ik als afkorting de gebruikelijke initialen N.H.B. gebruiken. Wij werden ingedeeld in de 2e klasse. De resultaten waren voor ons als beginnelingen niet slecht te noemen en wij eindigden op de 2e plaats achter het 2e negental van Blauw Wit. In dit eerste negental speelden o.a. mee: P. Bos, B. Dorenbos en B. Bonkink, terwijl ook H. v. d. Grampel en J. M. Meyer, ondanks hun leeftijd, enkele wedstrijden wegens spelersgebrek, moesten medespelen. 2e Klasse B. Blauw-Wit 2 7 7 14 A.F.C. 8 5 3 10 V.V.G.A. 3 8 4 4 8 V.V.G.A. 2 8 3 3 Shell 7 7 0 1935. Dit jaar kon reeds met 2 negentallen voor de Competitie van den N.H.B. worden ingeschreven. Het 1ste negental werd evenals het jaar daarvoor ingedeeld in de 2e klasse. De race om het kampioenschap met Duvianen was zeer spannend, daar 98

Jubileumboeken | 1945 | | pagina 120