DE m Alhoewel het „Gouden Boek" de historie van de Amsterdamsche Football Club weergeeft, is het toch ongetwijfeld vanzelfsprekend, dat er ook iets in komt te staan van de Amsterdamsche Cricket Club, daar deze club uit moeder A.F.C. is geboren. De A.C.C. loopt zoo al heel wat jaartjes mede en mag er zijn, zooals uit het onder staande zeker aan eiken lezer duidelijk zal worden. DE EERSTE JAREN. De Amsterdamsche Cricket Club, formeel gesproken eigen baas in eigen huis, werd in 1921 door een stelletje A.F.C.-ers opgericht om de roodzwarten ook des zomers op de groene weide vereenigd te houden. Het initiatief ging natuurlijk uit van eenigen, die al eens meer van die sport in de flanellen gehoord hadden. De offi- cieele datum was Zaterdag 5 Maart 1921 en het eerste bestuur bestond uit Jan Prent Sr. (overl. ll-2-'38), A. R. O. van Lierop (overl. 20-12-'22), R. M. Beuth (in 1943 gedeporteerd naar Polen), J. G. Börnemann (die zich nog steeds aan cricket te buiten gaat) en Jan Buys Dzn (overl. ll-5-'43) derhalve uit personen, die zeer wel in de A.F.C.-kringen bekend zijn. Over de oprichting en wat daaruit voortgekomen is, is men nog steeds dermate tevreden, dat zonder overslaan tot op heden elke verjaardag trouw in eigen kring is herdacht, de laatste jaren zelfs op vrij uitgebreide wijze. Dan komen de oude getrouwen weer bij elkaar om kostbare herinneringen uit het ver leden op te halen en het jonge geslacht den prikkel te geven om op den ingeslagen weg voort te gaan. Het vijftal oprichters had al dadelijk succes, want velen gevoel den zich tot de beoefening van de King of Sports aangetrokken. Langzaam maar zeker groeide het clubje uit tot een echte cricketvereeniging en in de toekomst waren voor haar vele successen weggelegd, zooals hieronder moge blijken; succes sen, waaraan men destijds zelfs niet durfde denken. De bedoeling der heeren was om cricket daadwerkelijk en zoo spoedig mogelijk aan te vatten. Zij schreven in voor de 2de klasse van den N.C.B. en op 15 Mei 1921 vond de eerste wedstrijd plaats en wel thuis tegen V.R.A. 2, waarvan in twee innings werd verloren. Aan dezen eersten wedstrijd werd door de volgende spelers deelge nomen: H. Mahler (55 en 0), W. G. v. Klaveren (8 en 0), R. M. Beuth (2 en 38), J. G. Börnemann (6 en 0), J. de Koning (4 en 1), J. Prent Sr. (4 en 4), J. R. Arends (13 en 15), C. J. W. Noordendorp (overl. Mei 1940), J. Börnemann (1 en 0), K. de Waal (2 en 0) en A. R. O. van Lierop (0 en 2). Onze totalen waren in de eerste en tweede innings resp. 102 en 70, die van V.R.A. resp. 159 en 35. De bowlingcijfers waren Arends 640 en 514, Van Klaveren 244, Beuth 154 en 421, de Koning 015. Hiermede was voor de A.F.C.-kringen het officieele cricket begonnen om niet meer uit te scheiden en een groote vlucht te nemen. Want heden ten dage heeft de A.C.C. drie elftallen, die aan de N.C.B.-competitie's deelnemen, één elftal, dat in de Zater- 89 AMSTERDAMSCHE CRICKET CLUB

Jubileumboeken | 1945 | | pagina 109