Ik herinner mij een wedstrijd op ons veld, waarbij voor A.F.C. de laatste plaats op het spel stond. A.F.C. won en ik kan wel zeggen, dank zij de wijze waar op Charles Lungen het beslis sende doelpunt maakte op een (--> manier, zooals alleen Charles - dat kon. Eén ding moet mij van het hart: Wij wonnen altijd graag van A.F.C.; eerlijk ge zegd: verschillende spelers bij ons konden wel eens kwaad worden indien, wat natuurlijk in een voetbalwedstrijd nu eenmaal niet te vermijden was, er een botsing plaats vond. Verschillende spelers van A.F.C. konden dan zoo geestig „sorry" zeggen wat onze jongens altijd als iets van „ga je gang maar" opnamen. Ik zelf denk met genoegen aan de wedstrijden tegen A.F.C. terug, vooral bij de A.R.O.L.-wedstrijden, waar de ontvangst, de gezelligheid en de sfeer zoo waren, dat ik er altijd prettig speelde. Verder ben ik tot mijn groot genoegen nog eens officieel uitgenoodigd bij één dier beroemde A.F.C.-feesten en dat was als ik mij goed her inner toen Piet Bos 12y2 jaar in het eerste elftal speelde. Ik had al heel wat gehoord van die A.F.C.-fuiven en ik moet U eerlijk zeggen, dien avond vergeet ik nooit. Nog zie ik Piet Bos door twee „veldwachters" in de „rechtszaal" brengen waarbij zijn alibi werd voorgelezen op een wijze zooals, geloof ik, alleen A.F.C. dat kan. Na afloop heb ik ook nog een dansje gemaakt en nog wel een borreltje gedronken ook. Dan herinner ik mij nog den avond in De Karseboom, toen wij na een felle 11 op het A.F.C.-terrein kampioen werden. A.F.C. was flink vertegenwoordigd en leefde sportief met onze kampioensvreugde mee. Zoo heb ik heel wat herinneringen aan A.F.C. Ik heb vaak en fel tegen jullie ge speeld en die wedstrijden behooren tot de mooiste voetbalherinneringen die ik heb. J. v. KRUISELBERGEN, (oud-aanvoerder Zeeburgia). 86

Jubileumboeken | 1945 | | pagina 106