Gezonde rivaliteit overgebleven, ik zou willen zeggen het is in zijn tegendeel veranderd. U weet het, de ergste dronkaard wordt dikwijls de vurigste geheelonthouder. Ik heb in den loop der jaren vele vrienden in A.F.C. gehad, ik heb ze er geloof ik nog. En nu gaat A.F.C. zijn 50-jarig bestaan herdenken. De samensteller van dit gedenk boek heeft mij op het hart gebonden, dat ik geen zoet stukje mocht schrijven. Het gebruik van termen als „oude vriendenclub" „aparte sfeer" en meer van dat soort is mij dus verboden. Maar mijn gelukwenschen mag ik toch wel aanbieden. Voor ik dit doe wil ik nog constateeren en ik spreek in dit verband met kennis van zaken, dat A.F.C. altijd prima bestuurders heeft gehad. Zonder dat viert een vereeniging nooit haar 50-jarig bestaan. Namen noemen wil ik niet, slechts voor één wil ik een uitzondering maken n.l. voor mijn ouden vriend Schaf. Hij zal in deze dagen wel heel sterk gemist worden. Hoe zou hij hebben genoten als hij dit jubileum nog had mee mogen maken. Ik kan A.F.C. niet beter wenschen dan dat in de toekomst de oude club in zijn geest wordt verder geleid. Zoo zij het. CAREL JIBBEN. De samensteller van het gedenkboek van A.F.C. vraagt mij als oud-aanvoerder van Zeeburgia uit de jaren toen Zeeburgia en A.F.C zoo menig sappig partijtje tegen elkaar speelden om een bijdrage. Natuurlijk voldoe ik gaarne aan dat verzoek, want zoo van 1928 tot 1934 waren onze wedstrijden tegen A.F.C. slechts te vergelijken met de wedstrijden toentertijd tusschen Ajax en Blauw-Wit: een gezonde rivaliteit tusschen twee gevreesde tegenstanders. Wanneer de wedstrijd tegen A.F.C. was aangekondigd dan ging het bij ons zoo: Jongens, volgende week tegen A.F.C. En dat was voldoende om te zorgen dat je extra fit in het veld kwam. In die dagen dat een Piet Bos, Nico Neseker, Tonnie Knopper, Piet van der Velden en vooral niet te vergeten Charles Lungen speelden hebben wij menigen wedstrijd tegen elkaar gespeeld, waarbij het soms warm, ja soms wel eens een enkele keer te warm toe ging. Ik weet me nog te herinneren een beroemden wedstrijd die eindigde in een 22 ge lijkspel, waarbij A.F.C. protesteerde tegen het toekennen van ons tweede doelpunt en waarin bij ons A. Bijlsma van het terrein werd gezonden. Die wedstrijd heeft, hoe gek het klinkt, uiteindelijk tot de goede verstandhouding tusschen A.F.C. en Zee burgia bijgedragen. Want wat was het geval In de week voor de in beide kampen met enorme spanning tegemoet gezien return-wedstrijd zou plaats vinden, werden wij door A.F.C. uitgenoodigd om Zaterdag voor den wedstrijd eens in Parkzicht te komen praten. Onder het genot van een glas bier en zoo werden wij het er over eens, dat het zoo toch niet moest; een in een voortreffelijke verstandhouding ge speelde wedstrijd was het gevolg en de verstandhouding werd steeds beter. 85

Jubileumboeken | 1945 | | pagina 105